От древни времена енергията на кристалите се използва от хората. Заради непрекъснато протичащата енергия в камъните и минералите, те имат способността на лекуват, да отварят и настройват човешката аура. Техните честоти въздействат над човека изцеляват, укрепват, носят вълни от положителна енергия, извличат отрицателната.
Носител на енергия също от древни времена е и пирамидата. Учените, които ги изучават, казват, че формата ѝ е приемник на различни енергийни полета като електромагнитни вълни, космически лъчи и гравитационна сила, заобикалящи нашата Земя. Пирамидата създава около себе си сферично хармонично вибрационно поле. Всичко в това поле започва да се движи към хармония и баланс.
Двама мъже – Емил Георгиев и Зекерия Мехмед или Зико, както го знаят повечето хора, обединиха тези два силни енергийни носителя в един – Минералната пирамида в момчилградското село Врело, която вече е готова да посрещне първите си посетители. Тя е висока 3.70 м и е изградена по всички правила на геометрията. Облицована е с минерали. В средата й има каменен стол, в който са вградени ахати, ясписи, аметисти и всякакви други каменни цветя, събрани от недрата на Източните Родопи.
Емил е от Кърджали, Зико - от Врело. И двамата събират минерали от дълго време. Преди около три години решават да направят нещо за хората, в което да вложат намереното от тях.
"Искаме всички хора да гледат камъните, да им се радват. Ако можем да помогнем на някой с нещо, понеже излъчват енергия минералите... И решихме да направим нещо за всички, а не да си ги държим в колекция само за нас и да си ги гледаме", разказва Емил. Той е инициаторът да се направи пирамида. Уточнява, че идеята се родила спонтанно:
"Преди 3 години го споделих със Зико, той се съгласи и почнахме. В свободното време, почти всяка неделя, повече от 2 години и половина правихме по малко по малко градежа на тази пирамида. Защото се прави с мерак - така не тежи работата, макар че всичко е правено на ръка, няма железа в конструкцията на пирамидата, изкуствени материали няма."
Всички минерали, които са вложени като облицовка в пирамидата, са от Източните Родопи. Сред тях има ахати, ясписи, аметисти, корали и много други каменни цветя. Те са намирани от двамата каменари в продължение на години. И двамата вярват, че камъните излъчват енергия, която помага на хората и лекува.
"По принцип човек трябва да вярва. Би трябвало да лекува от психични заболявания, стрес, нерви. Не е доказано точно кой камък за какво е полезен. Просто е голяма съвкупност - от камъните и заедно с пирамидата, която също никой не е доказал точното излъчване и свойствата й. Но се знае, че има сила в геометричните форми. И в съвкупност от това и билките, които са посети около пирамидата", обяснява Емил.
Двамата не пропускат да отбележат благодарността си към Община Момчилград, която е съдействала и помогнала в процеса на изграждане на пирамидата.
Тя ще бъде отворена за посетители от 21 юни.
Повече чуйте в звуковия файл
Зимата тази година не беше достатъчно студена, което доведе до преждевременно събуждане на някои овощни култури. Това явление беше забелязано още през февруари, особено в Северна България, където температурите бяха сравнително по-ниски, но недостатъчни, за да задържат всички дървета в покой. Преди десетина дни бяха регистрирани значителни..
И сега към една друга гледна точка, тази на потребителите, на фона на предстоящия протест на ресторантьори и хотелиери . Мъже бойкотират ресторанти с любимата си шкембе чорба заради цени , сходни по думите им с Париж и Лондон. Това е така, според създателите на кулинарната платформа за любители на шкембе чорбата Шкемб о гайд . Цените, според..
Жители на ардинското село Бял извор, махала Сара, сигнализираха за пореден път Радио Кърджали за дългогодишен проблем между тях и собственици на животновъдна ферма. Те твърдят, че животните от фермата - крави и овце, са пускани безпризорно, като по този начин влизат в градините им и унищожават продукцията. Освен това създават и..
Двама млади лекари пренебрегнаха много по-доходната работа във Франция и Шотландия иостанаха в България и дори в Кърджали, за да спасяват човешки животи. Д-р Кристина Бонева е офталмолог, а д-р Антон Бонев е рентгенолог. Говорят с жар за работата си още повече, че и за двамата изборът на тази професия е сбъдната детска мечта. Не премълчават, че..
Епизод 47 на рубриката на Радио Кърджали "Франция, мон амур!" е много специален. Заедно с водещия Нурай Садулов в студиото е не кой да е, а Негово Превъзходителство Посланикът на Франция в България – господин Жоел Мейер, който отговаря на въпросите: Какво мисли за нашия край, харесва ли Родопите ? Какво е мнението му за българската кухня..
Първото за Кърджали състезание за баристи вече отмина, но емоцията и полъхът на новото, което надпреварата донесе в града, още дълго ще се усеща. В края на миналата седмица 14 участници влязоха в спор кой ще направи най-вкусното кафе и най-атрактивният кафе-коктейл и ще спечели титлата най-добър бариста на Кърджали. Младата Любомира Соколова изпъкна..
Инициативен комитет поема каузата за възстановяване на бюст-паметника на българския лекар, революционер и деец на Вътрешната македоно-одринска революционна организация, д-р Страшимир Дочков. Роден в Цариград, животът му е неразривно свързан със Свиленград, където работи до последните си дни. Станимир Гелимачев от комитета разказва за инициативата...
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478