След последното заседание на Демокрация, права и свободи (ДПС-ДПС), в което участваха и областните председатели, стана ясно, че партията няма да оттегли подкрепата си за правителството. Това означава, че ДПС-ДПС няма да подкрепи и вота на недоверие, който ще се гласува днес.
Въпреки напрежението в управляващото мнозинство и сигналите, че подписаното споразумение не се спазва изцяло от коалиционните партньори, ДПС на Доган реши да остане в управлението.
Според областния председател на партията в Кърджали, Ресми Мурад, това решение е продиктувано от важните въпроси, стоящи пред страната, включително приемането на България в еврозоната.
По думите му, ДПС остава ангажирано с изпълнението на договорените политики, но подкрепата им към правителството не е безусловна. Споразумението за съвместно управление предвиждаше ДПС-ДПС да излъчи свои представители във втория и третия ешелон на властта след приемането на държавния бюджет. Това обаче все още не се е случило, което поражда съмнения в коректността на партньорите.
Напоследък в партията се усеща известно напрежение, свързано с различни мнения относно участието на ДПС-ДПС в управлението. Според Мурад, тези процеси са започнали още от юни миналата година, когато ДПС изрази различно становище относно подкрепата си за тогавашното правителство на Росен Желязков. Това доведе до разцепление в партията, но засега не стои на дневен ред създаването на нова политическа формация. Въпреки вътрешнопартийните разногласия, ДПС до Доган остава стабилна и ангажирана с националната политика.
Партията подчертава своята роля в ключови моменти от съвременната българска история, включително присъединяването на страната към НАТО и Европейския съюз. ДПС - Доган смята, че има историческия шанс да бъде част от процеса на приемане на България в еврозоната и ще продължи да работи в тази насока.
"Нашата партия е предвидима и национално отговорна. Нашите стратегически цели остават същите и ще продължим да ги следваме", заяви Ресми Мурад в ефира на Радио Кърджали.
Чуйте още в звуковия файл.Атанас Шишманов е бизнесмен от Ивайловград, но има интересно хоби, което вече 30 години е негова страст – а именно, да колекционира стари радиоприемници. Колекцията му съдържа над 100 радиоапарата. Най-старият от тях е на почти 100 години. Носи марката “Телефункен“ и е произведен между 1928 и 1931 година. Колекционерът..
Бракониери, корморани, изпускането на язовира, недобросъвестни риболовци, са основните фактори, които пречат за запазване на рибата, с която беше зарибен преди дни яз. „Кърджали“. Мнението е на Данаил Добрев , председател на риболовно сдружение „Диксън“. 10 000 шаранчета бяха пуснати във водите на язовира. Рибките тежат около 40-50..
Регионалният исторически музей в Кърджали ще отбележи Деня на Земята с лекция на известния учен палеоботаник доц. Владимир Бозуков, посветена на растителността на Източните Родопи по времето на палеогена. Темата е "Когато Родопите са били архипелаг и след това", а времемият отрязък, който ще бъде разгледан - от 55 милиона години до 5 милиона години..
Искрено вярвам, че приемането на еврото ще се случи на 1 януари 2026-а.Още с подписването на договора за присъединяване към Европейския съюз България е поела този ангажимент, каза Никола Чанев пред Радио Кърджали. Ние не трябва да се притесняваме от това, подчерта той. В ефира на Радио Кърджали икономистът, който е и областен управител, обясни как ще..
Обстановката в Смолян е нормализирана, електричеството е възстановено, премахнати са и ограниченията за движение. Това каза в ефира на Радио Кърджали заместник-областният управител Андриян Петров. „Вчера картината беше коренно различна. Повече от 14 часа не спря да вали силен сняг в цялата Смолянска област, което доведе до редица проблеми...
Според официалните данни ситуацията с отпадналите от образователната система деца се подобрява. Според статистиката непосещаващите училище и детска градина подлежащи на задължително обучение деца у нас са около 11 процента при 8 на сто средно за Европейския съюз. Реалността обаче сочи обратното, че ситуацията е тревожна. Това коментира в ефира..
От 7 април започва Седмицата на гората, в която лесовъдите в България празнуват и отбелязват професионалния си празник. Тя се провежда всяка година в първата пълна седмица на месеца. През 2025 г. се навършват 100 години от първото честване. Затова мотото на празничните прояви е "Век от вечността в създаване, опазване и грижа!". Гората в Източните..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478