Между 70 и 80 милиона лева са задълженията на бизнеса към работниците, каза в Пазарджик министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов. Според него, проблемът може да се реши само със законодателни промени.
Тук въпросът е многопластов. Има много аргументи, които имат работодателите, но така или иначе работниците и служителите трябва да си получат тези заплати. Това са забавени през годините и само за миналата година са 70 милиона тези забавени плащания и това създава проблем на работници и служители. Изключително сложен въпрос. Има предложение за промени в Кодекса на труда, но въпросът не може да се реши само с едно предложение. Няма магическа пръчка, която да реши проблема с неизплатените заплати, но при всички положения трябва да има гаранции. Такива гаранции има в момента в член 245 от действащия Кодекс на труда. Работодателите са задължени да плащат 60 процента от брутното трудово възнаграждение, но не по-малко от минималната работна заплата. Това е един текст, който създава проблем, защото в крайна сметка останалата сума е тази, която макар че се дължи с лихви, трудно се търси от работниците и служителите.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..