Италианският специалитет известен под името "Пица Маргарита" навърши 125 години. А само италианската дума "пица" се оказва най-популярната в света. Историята твърди, че началника на трапезното обслужване на италианското кралско семейство Камило Гали поканил през юни 1899 година готвача Рафаеле Еспозито от пицарията "Бранди" в Неапол да приготви за кралица Маргерита Савойска някоя от своите пици в двореца "Каподимонте".
Типично за неаполския творчески дух, майсторът-готвач сътворил пица с нови съставки върху традиционно приготвеното за това ястие тесто. Той го гарнирал с домати, прясно сирене моцарела и босилек -продукти типични за неаполският край. Техните цветове зелено, бяло и червено представят италианския трибагреник и в случая символично изразяват с неаполското тесто за пица Обединението на Италия.
От там и името на това ново неаполско кулинарно творение "Пица Маргерита" в чест на италианската кралица! Тази пица е една от най-фамозните по света. В съвременните условия обаче, видът е едно, а вкусът не винаги е оптимален. Причината е в качеството на продуктите включително и чистия зехтин, които само неаполският почин успява да съхрани - уточнават от националната конфедерация на фермерите Колдирети
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..