Българският премиер Пламен Орешарски подаде оставка вчера, оставяйки наследника си да се оправя с най-тежката банкова кризаот 90-години, като нерешена остава съдбата на четвъртата по големина банка в страната, пише британският в. Гардиън.
Банковата криза се случи в период на политическа нестабилност в България, посочва Ню Йорк таймс, припомняйки, че правителството на Орешарски е второто за по-малко от 18 месеца, което подава оставка. Повечето анализатори признават, че българската банкова система, която има един от най-високите дялове на капиталови резерви от 20%, като цяло е стабилна. Да се позволи фалит на КТБ обаче може да подкопае още повече инвеститорското доверие в страната, което и без това вече е ниско заради хроничната корупция и слабото управление, заключава авторът.
Във връзка с оставката на българското правителство руският печат припомня, че като премиер Пламен Орешарски разпореди да бъде спряна работата по газопровода "Южен поток". Според официоза Российская газета правителството на Орешарски е било "подкосено от Украйна и изборите за Европарламент", донесли "смазващо поражение" на българските социалисти. С развитието на украинската криза Западът упражняваше все по-силен натиск върху българите, за да се откажат от изграждането на "Южен поток", посочва Российская газета.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..