"Духовното наследство на Учителя" - изложба, посветена на живота и делото на Петър Дънов, беше открита в централното фоайе на Националната библиотека "Свети, Свети Кирил и Методий". Експозицията е посветена на 150-годишнината от рождението му.
За първи път могат да се видят ръкописи, първи издания с беседите и лични вещи, съхранявани в Националната библиотека и в общество "Бяло братство". Особен интерес представляват източниците, разкриващи малко познатия живот на младия Дънов в периода след завръщането му от Америка и до установяването му в София. Показани са над 100 оригинални документа, отбелязва директорът на библиотеката проф. Боряна Христова:
Каквито и да са мненията за Дъновизма и за Дънов, неговото учение се оказа изключително устойчиво. Той има последователи по целия свят и беше проявен интерес от над 14 държави към онова, което излагаме.
Най-стойностното са оригиналните писма на Дънов. Кураторът на изложбата Цветолюб Нушев:
Той не пише. Записвали са го трима стенографи. Не че те не са автентични. Той след това ги е преглеждал, но написаното от самия него е много малко и то е основно в ранните години, когато е набелязал своите основни пътища и идеи, по които ще се развива.
Документалната изложба ще продължи до 22-ри декември.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..