Русия не се е отказала от проекта „Южен поток”, а само от сегашното трасе на газопровода. Това заяви за БНР руският енергиен експерт Михаил Крутихин.
Русия се надява, че „Южен поток” не е погребан като проект и затова обяви плановете за неговото строителство през Турция, каза Михаил Крутихин от компанията "Рус Енерджи":
Това трасе все едно ще трабвя да излезе някъде в Европа и тъй като гръцконо направление е заето от газопроводите ТАНАП и ТАП, това най-вероятно ще стане на турско-българската граница. Така че се гответе за нови преговори с „Газпром” и с Еврокомисията, но вече с участието на Турция, подчерта Крутихин.
Според него фактическото решение за отказ от досегашния проект не е на Русия, а на Европа:
"Газпром" не е готов да приеме условията на Третия енергиен пакет, тъй като не умее да работи в условията на конкуренция и иска за запази своето монополно положение. Това е главната пречка пред проекта, каза още Михаил Крутихин.
Руският експерт смята, че основната цел на „Газпром” е изпълнителите на построения вече руски участък от „Южен поток” да си получат парите и да бъдат осигурени нови многомилиардни поръчки на приближените до властта олигарси. А дали в тръбите ще има газ и дали ще се осъществява транзит- това вече никого не вълнува, коментира Михаил Крутихин.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..