Фирмите ще кандидатстват с единна декларация по обществените поръчки. Това стана ясно на дискусия в строителната камара за новия закон за обществените поръчки.
До април 2016-а година България трябва да приложи новите европейски директиви в сферата на обществените поръчки. Правителството има намерение да го направи много по-рано. Решението е изцяло нов текст, каза вицепремиерът Томислав Дончев.
Законът създава правна рамка за пълна електронизация на процеса и всички отношения между възложител и изпълнител. Сред иновациите са електронните каталози и единна декларация за обществените поръчки. Предлага се оптимизиране на едноинстанционното производство за обжалване.
Засилва се технологията на предварителния контрол, обясни вицепремиерът Дончев.
МОСВ ще използва опита си и ще разработи типова тръжна документация, заяви министърът на околната среда Ивелина Василева.
Според Василева с новите текстове ще се минимизира риска от забавяне на проектите заради обжалвания. Средно с шест и половина, седем месеца се забавят големите инвестиционни проекти, а финализирането на тръжната процедура с повече от две години.
От Строителната камара обясниха, че са изненадани положително от проекта на закона, улеснява се достъпът на малки и средни фирми до обществените поръчки, но имат забележки по изискването за деклариране на подизпълнителите, преди да има яснота по проекта.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..