Заради критичната ситуация с големия брой активирали се свлачища се възстановява работата на Съвета по въпросите на геозащитната дейност, съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Участниците в заседанието са приели националната програма за превенция и ограничаване на свлачищата на територията на България, ерозията и абразията по Дунавското и Черноморското крайбрежие. Според разработения от екип на БАН документ, необходимата сума за тези дейности за периода до 2020-та година е в размер на над 871 милиона лева. От тях близо 480 милиона лева са необходимите за критичните и неотложни дейности. Министър Лиляна Павлова е призовала те да бъдат преразгледани още веднъж, за да се прецени кои са аварийните обекти, за които да се кандидатства за финансиране още през тази година. Министерството на регионалното развитие и благоустройството не разполага с достатъчно средства в бюджета за тази година, е отбелязал заместник-министър Николай Нанков. Ролята на Съвета ще бъде да приоритизира дейностите по укрепване на свлачищата, да дава становища и да съгласува инвестиционни намерения. Основната задача ще бъде увеличаването на бюджета за инженерно-геоложки мероприятия, да се регулира режима на строителство в свлачищни райони, за да се регламентира по-добре превенцията на свлачищните и абразионните процеси.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..