Прехвърлянето на добри практики за борба с корупцията е изключително важно, защото това е общ въпрос за ЕС, изтъкна генералният директор на ОЛАФ и даде няколко основни препоръки, които всъщност са общи и важат за всяка страна от Съюза.
На първо място, според Кеслер, е създаването на антикорупционна стратегия, която да е цялостна и интегрирана, като тя има нужда от три елемента и те винаги трябва да се взимат предвид в тяхната цялост:
Това са предотвратяване, разкриване и санкции. Има тенденция, свързана с извънредните ситуации - да се фокусираме върху един от тези аспекти и обикновено това е санкцията, като се създават закони, които позволяват да се изпрати някой в затвора. Има нужда от такива действия, но всички тези три измерения са важни, защото, ако се работи само в една посока, няма как да има оптимални резултати.
За правилното противодействие на корупцията, на първо място, е доброто управление на администрацията, защото, ако тя е налице, се оставя по-малка възможност за ширене на корупцията, подчерта генералният директор на ОЛАФ:
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..