Днес се навършват 120 години от първия радиофоничен звук, получен италианеца Гулиелмо Маркони. Това той направил край дома си „Вила Грифоне” недалеч от Болоня.
Гениалното творение на Гулиелмо Маркони е в отлично здраве, независимо от конкуренцията на модерните средства за информация. Това отчитат със задоволство на Апенините – родната земя на радиото на настоящата територия на селището Сасо Маркони недалеч от Болоня, където е запазен домът и е погребан Гулиелмо Маркони. Според официалната анкета, радиото се адаптира успешно в съвременните условия и остава елитно средство за комуникация. В тази посока, според специалистите, радиото е най-човешкото творение, което без трикове е способно да влезе ефикасно и в синхрон с човешката душа. В Италия допитването сочи, че новинарските му емисии са най-достоверни и най-слушани от хората – 54% го предпочитат пред телевизията и интернет. Ежедневно 84% от италианците слушат радио, а младите - около 94%. Качество на предаванията, бързата реакция по места при извънредни събития е причина за повишаване интереса към звука на словото.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..