Все още има време за промяна в Националната стратегия за научните изследвания, обяви министърът на образованието Меглена Кунева. По време на обсъждането тя обясни целта на проекта:
Държава на обществени предизвикателства като например социално предприемачество, въвеждане на информационни технологии на всички нива. Когато говорим за младите учени, това, което мен ме притеснява в страната, включително и по отношение на предучилищното и училищното образование. Ние всъщност имаме едно цяло липсващо поколение, да го кажа така и това е много важно в един и същи момент ние да имаме учени с голям опит и средното поколение, и най младите, за да може да стане естественото предаване от поколение на поколение.
Стратегията има за цел по-голям процент от БВП да отива за наука, както и привличането на повече млади учени в работа по проекти.
Новото е изборът на основните научни приоритети, които България трябва да следва. Тези приоритети, в голяма степен, пасват на научните планове на основните научни институции в България на университетите, които се занимават с научно-изследователска дейност, заяви проф. Димов.
Той допълни, че и в оперативната програма, и в много други дейности има специални условия за привличане на млади хора. Очакванията на министерството са много от тях да се включат с проекти по Оперативната програма "Наука и образование за интелигентен растеж".
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..