След тройния самоубийствен атентат на международното летище "Ататюрк" в Истанбул, при който бяха убити 45 души, а стотици - ранени, турските власти въведоха нови мерки за бдителност.
Освен, че проверява всички коли, пристигащи на летищата, полицията в мегаполиса започна да обучава таксиметровите шофьори как да действат при подозрения за наличие на терористична заплаха.
Решението беше взето, след като при разследването се разкри, че тримата камикадзета са пристигнали с истанбулско такси на летището.
Вероятно турското правителство е предприело стъпки за ограничаване на достъпа до Фейсбук и Туитър - след атентата интернетът беше прекъснат за дълго време, като властите обясниха проблема с прекъсване на електрозахранването, но според експерти затъмненията на социалните медии са предумишлени. Те целят поне донякъде да се спре разпространението на информации и пропаганда, като вТурция този прийом се прилага след всеки атентат.
Активисти по правата на човека и интернет специалисти посочват, че много демократични правителства вече ограничават свободата на словото в интернет под предлог борба срещу тероризма.
Междувременно към момента 38 от стотиците ранени в атентата на летище "Ататюрк" са все още в болница, като 13 от тях се намират в интензивното.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..