Около 30 научни центрове и музеи в 14 града в България ще се включат днес в инициативата "Европейската нощ на учените". Инициативата се организира всяка година от Европейската комисия в повече от 300 града в Европа.
Целта е да се повиши обществената осведоменост за образованието, за научните изследвания и иновациите, както и да се помогне за преодоляване на негативни стереотипи за учените. "Европейската нощ на учените" е насочена към всички желаещи, независимо от възраст и квалификация, като специално внимание ще бъде обърнато на децата и младите хора.
Медицинският университет в Плевен за четвърти път е домакин на "Нощта на учените". В нея се включват преподаватели, студенти, историци и богослови, които са избрали темата "Храната – история, символ и лекарство".
"Нощта на учените" се открива в Регионалния исторически музей в 17.00 часа с изложбата "Селскостопанските култури в Стария свят и Античността". Проявите продължават в Медицинския университет.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..