Специализираният съд в Пном Пен потвърди доживотните присъди на най-високопоставените лидери на Червените кхмери в Камбоджа до момента.
Осъдените Нуо Чеа и Кхиео Сампан са най-високопоставените ръководители на Червените кхмери, които са получили присъди досега. По време на управлението от 1975 до 1979 г. марксисткият режим е отговорен за практическото разрушаване на модерното общество в Камбоджа, което води до смъртта на една трета от тогавашното население. Двамата са обвинени в престъпления срещу човечеството, масови убийства и преследване на политически опоненти.
Специализираният трибунал отхвърли тяхното обжалване и потвърди доживотните присъди с мотива, че подсъдимите нямат никакво съображение за съдбата на камбоджанския народ. Трибуналът е сложна система от съдилища, които са резултат от взаимодействието между Камбоджа и ООН за преследване на ръководители на Червените кхмери.
Потвърждаването на доживотните им присъди бе приветствано от международната общност и камбоджанското общество. Както осъдените, така и повечето оцелели червени кхмери са в напреднала възраст. Лидерът им Пол Пот почина през 1998 г., без да му бъде потърсена отговорност.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..