Забраната се отнася срещу ползване на вода за поливане на цветни и зеленчукови градини, пълнене на басейни, миене на превозни средства. Позволява се употребата на питейна вода за битови и санитарни нужди. Мярката ще е в сила до месец септември. За нейното изпълнение ще бдят градската полиция и органите по водоснабдяването на столицата.
За да се задоволяват нуждите на Вечният град, част от водата по принцип се взима от езерото Брачано, което е уникална природна даденост. В резултат на климатични промени и фактът, че от него се изпомпват 1100 литра на секунда, то се пресушава, което се отразява на неговата екосистема. Мярката на кмета на Рим Вирджиния Раджи цели и да се запази езерото Брачано. Тя обясни, че трябва да се ограничи до минимум ненужната употреба на питейна вода, за да може тя да се използва само за лични и домакински цели в период, който се оказва критичен за водните ресурси поради липсата на дъждове от месеци насам. Специалисти обръщат внимание, че бедата се допълва и от неподдържането на акведуктите, които губят до 30% от обема си.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..