Великобритания е петата най-благодатна среда в света за екстремистки материали след Турция, Съединените щати, Саудитска Арабия и Ирак, но е на първо място в Европа, показва проучването на мозъчния тръст Policy Exchange.
Британското правителство вече поиска от интернет компании като "Фейсбук" и "Гугъл" да премахнат джихадистките материали, но както посочва американският генерал Дейвид Петреъс, един от авторите на доклада, усилията в борбата срещу онлайн екстремизма са неадекватни.
Петреъс заяви, че нападението в лондонското метро миналата седмица отново е подчертало колко реална и сериозна е заплахата от екстремизма.
Докладът на мозъчния тръст препоръчва приемането на нови закони срещу притежаването или използването на материали с екстремистка идеология. Съгласно член 58 от Закона за тероризма от 2000 година е престъпление притежанието на информация, която може да помогне по някакъв начин за осъществяване на терористичен акт, но притежаването на материали, които възхваляват тероризма, не попадат под ударите на закона.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..