Когато намерите диво животно или птица в бедстващо състояние, е необходимо да подадете сигнал на телефона на съответната регионална инспекция по околната среда и водите. Можете да сигнализирате в горските стопанства или в съответната община. В страната има няколко спасителни центъра за диви животни и инспекциите по околната среда и водите могат да потърсят съдействие за настаняването на намерените бедстващи птици.
Радостина Галитионова, главен експерт в отдел "Биологично разнообразие“ в Министерството на околната среда, допълни:
"След това се отива на проверка на място от страна на колегите, преценява се състоянието на птицата или на животното. След преценка може да бъде потърсено съдействието или на спасителните центрове, които работят с диви животни, или може да бъде оставено на място. Настаняването на животните в спасителните центрове е важно, тъй като те имат добри специалисти".
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Радостина Билярска.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..