Радио ВИДИН среща гости за петия си рожден ден

16
Снимка: Светослав Цветанов

"Вие се превърнахте не само в гласа на Северозапада, но и се утвърдихте като мост между три съседни приятелски страни", така в своя поздравителен адрес оцени позициите на Радио ВИДИН в медийното поле председателят на Народното събрание Михаил Миков. Да честитят петия рожден ден на Радиото на Северозапада в Конферентния център на Областната администрация се събраха журналисти и представители на институции, с които екипът на Радиото работи ежедневно.

"Радио ВИДИН създаде една много приятна традиция: на своите рождени дни да събира всички колеги журналисти от града, специалистите Връзки с обществеността и хората, които изпълняват тази роля в различни институции- от администраците, през образованието, до културата и спорта. Така Радиото ни дава възможност да се видим и да си поговорим в приятна обстановка, в позната среда... Да са ни живи и здрави още много, много години"- коментираха колеги от местни медии.

За старта на Радио ВИДИН припомни областният управител Кръстьо Спасов, който отбеляза, че откриването на седмата регионална радиостанция на Българското национално радио е резултат от коректното и професионално сътрудничество между Областната администрация и Българското националното радио:

Снимка"Щастлив съм да ви поздравя с петгодишния юбилей на Радио ВИДИН. Присъединявам се към празника ви с особено вълнение на човек, свързан с тази медия от самото й зараждане. Гордея се, че съм част от този успешен и важен проект за гражданите на област Видин и цяла Северозападна България. Днес със задоволство ще отбележа, че вече пет години гласът на Видин се чува, и то далеч извън територията и границите на страната, защото зад този глас стоят над 30 висококвалифицирани специалисти, предимно млади хора, които с труда и таланта си  изграждат и развиват една наистина съвременна интерактивна медия, съчетаваща динамиката на радиото интернет комуникацията.

Пожелавам ви да запазите тази съпричастност и откритост при общуването с вашите слушатели, с институциите, с гражданите. Благодаря на целия екип за доброто партньорство през времето, когато за първи път бях областен управител на Видин. Сега, през втория си мандат, отново разчитам на вашата журналистическа обективност и етика."

"Приемаме нашата мисия като нашия слоган- да сме близо до хората. Ние искаме да говорим разбираемо, да сме техни приятели, да превеждаме сложния понякога административен речник, с който боравят институциите, за да могат нашите слушатели и потребители в интернет леко и бързо да се ориентират в наситения информационен поток. Българското национално радио още преди пет години прозря това, което сега прозират управляващите- че на нашия район трябва да се обръща специално внимание и още тогава БНР направи една сериозна инвестиция както в техника, така и в хора. Благодаря на всички вас за високите оценки и пожелания. Ние оставаме на същия път- винаги близо до хората"- каза в отговор директорът на Радио ВИДИН Огнян Първулов.

СнимкаПоздравителни адреси в навечерието на празника пристигнаха от кмета на Видин Герго Гергов, кмета Белоградчик Борис Николов, началника на Регионалния инспекторат по образование Видин Марийка Василева, началника на видинския офис на Националната агенция за приходите Борислав Златев, директора на Регионалната библиотека "Михалаки Георгиев" Десислава Иванова.

И защото на рожден ден все пак се идва с подаръци, Областният управител на Видин Кръстьо Спасов подари на екипа на Радио ВИДИН гайда, с пожелание:

"Да се чувате на длъж и на шир!"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Морският жаргон

Особен „народ“ са моряците. „Първо, те обитават една уникална територия – морето, и второ, говорят на свой език, който е напълно неразбираем за човека от сушата.“ – пише в книгата си „Sociologia del mare или фрагменти от морския живот“ доц. Иван Евтимов – социолог, но и бивш помощник-капитан далечно плаване. За съжаление, пак според него, антрополозите и..

публикувано на 21.08.20 в 14:16
Ритуални танци от преди последното заледяване на Централна Европа – праисторически запис в пещерата „Марура“

Премълчаната история на магичните знаци от българската непреходност

Кои са реликвите и артефактите, оставени от първите европейци, които ни водят към дълбините на безпаметното време, властвало по нашите земи? За някои от тях е писано, но в този разговор се спираме на най-важните от тях, колкото и загадъчни и смущаващи да са техните послания. Защото тези послания разкриват последователно непреходното и надграденото в..

обновено на 30.07.20 в 09:57
Картина от Стоян Венев

За тънкио намек и дебелио край

Става дума за не дотам свенливия и не дотам деликатния еротичен фолклор на предците ни. Впрочем, както и с всяка друга тема, от значение е кога и с кого говориш за „онези” неща. Мъжката подпийнала компания в селската кръчма или женската, също почерпена, на Бабинден са благодатната среда за размяна на доста пиперливи думи и жестове. За непосредствено..

публикувано на 07.07.20 в 18:03

По-добре късно, отколкото… рано

Макар че времето е едно и също за всички, за някои то излита като миг, за други се точи бавно, за някои е пари, за други – тиранин, враг, съдник и т.н. Колкото и да са различни вижданията и отношението ни към времето, има и основни схващания, които са общи за представителите на една или друга култура.  Според учени разпределянето на времето,..

публикувано на 01.07.20 в 09:42
Гроба на Змей Горянин в двора на манастир „Седемте престола“ в Стара планина, близо до Своге.

Змей Горянин – забравеният и забранен писател и публицист

Змей Горянин, псевдоним на писателя Светозар Акендиев Димитров, е име в българската културна история, дълго време премълчавано и дори забранявано. Причината е ясна – осъден на една година затвор от Народния съд, произведенията му са включени в списъка на забранените книги, дейността му е порицавана и наблюдавана. А всъщност провинението му е..

публикувано на 28.05.20 в 09:15

Волжка България – средновековната врата между Изтока и Запада

След разпада на Стара Велика България на Кубрат неговият втори син Котраг поема на север начело на прабългарското племе котраги. Установява се по поречието на Средна Волга и към 660 г. основава Волжка България. Следи от нейната история днес грижливо се пазят и изучават в Българския историко-архитектурен музей-резерват в Татарстан...

обновено на 21.05.20 в 13:50

„Кошерът“ – документално есе от Огнян Логофетов

Животът се състои от прости неща – малко пари, едно куче, боб за обяд, чаша вино, няколко кокошки, къщата на село.  През 1997 година Огнян Логофетов отива в село Осиково, Смолянска област. Там в мир живеят християни и мюсюлмани. Заедно вдигат сватби, заедно се раждат и заедно си отиват от света. Заедно гледат и пчели. Трябва да си много внимателен с..

публикувано на 01.05.20 в 17:39