На 28 януари ще настъпи Китайската година на Петела. Според китайския хороскоп 2017 година ще премине под знака на огнения петел – символ на новото начало, справедливостта и смелостта. Тази година предвещава успехи за тези, които проявят търпение, усърдие и целеустременост в начинанията си. По принцип родените под съответния знак нямат особен късмет, но биха могли да променят това, ако се постараят да приложат добри практики.
Китайската нова година вече се отбелязва не само в Китай, но и в целия свят с пищни тържества, впечатляваща украса и много забавления. Китайските градове месеци наред се подготвят за дългоочаквания празник. В Хонконг ще се състои нощен парад с различни развлекателни изпълнения, ще има също новогодишен базар, и традиционната 30-минутна заря над града и светлинно шоу.
Паркът „Дисниленд“ в Шанхай също ще зарадва посетителите за първия си Пролетен празник с изумителни шоупрограми. В чест на Годината на Петела, той ще представи серия от развлекателни тематични програми, празнична храна и напитки, подаръци и други.
И тази година се наблюдава феноменът „голямото пролетно преселение“, който продължава да регистрира рекорди в пътуванията на китайците по време на празника. През 2017 година се очаква 414 милиона китайци да пътуват със самолетен или железопътен транспорт и да бъдат направени близо 3 милиарда пътувания в страната и в чужбина в периода между 13 януари и 21 февруари.
Диана Иванова от Българската редакция на Радио Китай за чужбина разказа в „Артефир“ за новите тенденции в отбелязването на Китайската нова година, отражение на променящия се облик на Китай.
Три въздействащи фоторазказа за благотворителността и доброволчеството представя столичната галерия „Синтезис“ до 15 декември 2018 г. Изложбата показва фотопроектите на Добрин Кашавелов, Борислав Трошев и Тихомира Методиева, отличени през 2018 г. в конкурса „Благотворителността през обектива“. В поредица от фотоси под названието „Виж това или..
Денис Бучел е фоторепортер, социален фотограф и преподавател, чиято нова изложба Mirror се открива днес в галерия „13-то стъпало“ в Бургас. Той е роден в Кишинев, но живее и работи в България, носител е на много награди, между които „Снимка на годината“ и „БГ прес фото“. Денис Бучел казва, че обича хората и е склонен да чака дълго момента, в който те..
На 6 декември 2003 година у нас се ражда българската Уикипедия - най-голямата онлайн енциклопедия в света. Към днешна дата в нея има близо 250 000 статии, а около 150 активни редактори работят единствено на доброволни начала. В световен план Уикипедия е петият по популярност сайт, който създава съдържание на повече от 300 езици, включително..
Ако се разходите из София или някой от по-големите градове в страната с Васил Макаринов и Теодор Караколев сигурно ще останете изненадани от сградите, които ще ви покажат и покрай които навярно сте минавали стотици пъти, но не сте им обръщали внимание. Надали сте се вглеждали в извитите витрини на постройка в посока НДК в София или в скритата..
Вторият международен фестивал на импровизационния театър вече приключва, но това не пречи на неговите организатори и създатели от трупа „ШиЗи Про“ да импровизират на живо в студиото на „Време и половина“. Със Златин Цветков, Милко Йовчев и Яна Огнянова говорим за това как се тренира импровизация, каква свобода дава тя, до какви истини достига и дори..
Младежки ентусиазъм и желание да споделиш частица от себе си с онези, които мислят, чувстват и избират като теб. Между четири стени заедно с тези истински и неподправени компоненти се случва музиката в новия албум на Любо Киров „Както преди“. Именно за изборите, които правим, и за начините, по които стигаме до истината, си говорихме с Любо в нашето „Време..
Идваха отдалеч, чертаейки посока в своята „ЧЕРНОВА“, от различни точки на страната. София, Шумен, Пловдив, Търново…, до Хасково. Градът – „ТРАНЗИТ“, но не към някаква „КРАЙПЪТНА ОБИТЕЛ“, а към онзи център, заради когото бяха преодолели всеки „ЗАВОЙ“ на мислите си - от заглавието до финала, защото бяха увлечени в следването на думите, които сънуваха...