В Русия искат оставки заради трагедията в Кемерово

| обновено на 27.03.18 в 11:36
Руският президент Владимир Путин пристигна в Кемерово
Снимка: ЕПА/БГНЕС

На митинг в руския град Кемерово жители на града и областта поискаха оставка на регионалните власти заради пожара в търговския център „Зимна вишна“, при който по официални данни загинаха 64 души, съобщава „Комерсант“.

По данни на изданието в центъра на града са се събрали около 1 500 души.

Президентът Путин, който пристигна в Кемерово, заяви, че виновните ще бъдат наказани и че ще има кадрови промени, но призова да не се бърза с посочване на виновниците.

Всеки, който трябва да отговаря, ще отговоря, независимо от статуса си, коментира президентът.

Междувременно избрани от митинга активисти провериха всички морги в града заради подозренията, че властите крият истинския брой на жертвите. В интернет се появиха твърдения, че загиналите са стотици. Според активистите проверката е показала, че официалната информация е вярна.

Повечето от митингуващите обаче отказаха да повярват, пише tsargrad.tv.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Свързани новини

Владимир Путин посети импровизиран мемориал за жертвите от пожара в Кемерово.

41 деца сред 64-мата загинали в Кемерово, Путин критикува престъпното безхаберие

41 деца са сред 64-те загинали в търговско-развлекателния център „Зимна вишна“ в руския град Кемерово, съобщи агенция Интерфакс, която се позова на списък на жертвите, до който са имали достъп роднини. Голям брой тела остават под руините..

обновено на 27.03.18 в 10:59

Потвърдена е смъртта на 64 души при пожара в Кемерово

Руският президент Владимир Путин пристигна в сибирския град Кемерово, където в неделя в голям пожар в търговски център загинаха 64 души. Руският президент ще посети мястото на трагедията и ще изслуша докладите на службите за извънредни ситуации и на..

публикувано на 27.03.18 в 08:28

Девет деца са сред 64-мата загинали в пожара в мол в руския град Кемерово

Потвърдена е смъртта на най-малко 64 души, сред които 9 деца, в резултата на големия пожар в мол в руския сибирски град Кемерово, съобщи РИА Новости, позовавайки се на руското министерство на извънредните ситуации. Издирват се 16 души, а част..

обновено на 26.03.18 в 09:01
Още от категорията

Морският жаргон

Особен „народ“ са моряците. „Първо, те обитават една уникална територия – морето, и второ, говорят на свой език, който е напълно неразбираем за човека от сушата.“ – пише в книгата си „Sociologia del mare или фрагменти от морския живот“ доц. Иван Евтимов –..

публикувано на 21.08.20 в 14:16
Ритуални танци от преди последното заледяване на Централна Европа – праисторически запис в пещерата „Марура“

Премълчаната история на магичните знаци от българската непреходност

Кои са реликвите и артефактите, оставени от първите европейци, които ни водят към дълбините на безпаметното време, властвало по нашите земи? За някои от тях е писано, но в този разговор се спираме на най-важните от тях, колкото и загадъчни и смущаващи да са..

обновено на 30.07.20 в 09:57
Картина от Стоян Венев

За тънкио намек и дебелио край

Става дума за не дотам свенливия и не дотам деликатния еротичен фолклор на предците ни. Впрочем, както и с всяка друга тема, от значение е кога и с кого говориш за „онези” неща. Мъжката подпийнала компания в селската кръчма или женската, също почерпена, на..

публикувано на 07.07.20 в 18:03

По-добре късно, отколкото… рано

Макар че времето е едно и също за всички, за някои то излита като миг, за други се точи бавно, за някои е пари, за други – тиранин, враг, съдник и т.н. Колкото и да са различни вижданията и отношението ни към времето, има и основни схващания, които са..

публикувано на 01.07.20 в 09:42
Гроба на Змей Горянин в двора на манастир „Седемте престола“ в Стара планина, близо до Своге.

Змей Горянин – забравеният и забранен писател и публицист

Змей Горянин, псевдоним на писателя Светозар Акендиев Димитров, е име в българската културна история, дълго време премълчавано и дори забранявано. Причината е ясна – осъден на една година затвор от Народния съд, произведенията му са включени в..

публикувано на 28.05.20 в 09:15

Волжка България – средновековната врата между Изтока и Запада

След разпада на Стара Велика България на Кубрат неговият втори син Котраг поема на север начело на прабългарското племе котраги. Установява се по поречието на Средна Волга и към 660 г. основава Волжка България. Следи от нейната история днес..

обновено на 21.05.20 в 13:50

„Кошерът“ – документално есе от Огнян Логофетов

Животът се състои от прости неща – малко пари, едно куче, боб за обяд, чаша вино, няколко кокошки, къщата на село.  През 1997 година Огнян Логофетов отива в село Осиково, Смолянска област. Там в мир живеят християни и мюсюлмани. Заедно вдигат сватби,..

публикувано на 01.05.20 в 17:39