Ще бъде ли спасен "Българският Стоунхендж- една от темите в "Точно днес" на Радио Пловдив.
Кромлехът в пловдивското село Старо Железаре е рядък мегалитен паметник от типа на Стоунхендж и се състои от 24 вертикални каменни плочи, подредени в кръг. Предполага се, че съоръжението е било използвано за нещо като обсерватория.
При разкриването на каменните блокове от екипа на покойния археолог Георги Китов, те са били изключително добре запазени, но днес, оставени на стихиите и на недобронамерени хора, каменните стълбове са паднали, а състоянието на паметника се влошава непрекъснато.
За дарителската кампания за теренно проучване на застрашения мегалитен паметник при местността Чолакова могила, гост в програмата археологът Бисер Хънтев. Слушайте ни от утре сутринта от 6.00 до 9.30 часа.
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков. Идва за да специализира - първо..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..