Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Казусът с КТБ бил "перверзия в управлението"

Избори, проведени до края на септември, ще бъдат без политика и осъществен политически дебат и  са вредни за обществото. Те биха разчитали единствено на ромския вот и на институционалния натиск.  Това заяви на пресконференция на АБВ Румен Петков. Според него нормалният период за избори  е от средата на октомври до началото на ноември,  когато хората са се завърнали от ваканция.  

Петков изрази недоумението си от факта, че дистрибуторите на гласове на европейските избори са били  известни и на  Прокуратурата, и  на МВР, но те са им създали пълен комфорт за злоупотребите. Според  Петков Прокуратурата се държи като ВИС в най-силните й години, а главният прокурор – като политически престъпник. Докато сме свидетели на подобно поведение от страна на Прокуратурата, в България няма да има нормални избори, подчерта Петков. Той определи  казуса с КТБ като „перверзия  в управлението” и „престъпление, в което участват редица институции".  

Правителството начело с министър-председателя и министъра на финансите са  съучастници в съсипването на банката, а главният прокурор съдейства  за това, вместо да бъдем свидетели на арести, заяви Румен Петков.  Той обаче отказа да коментира случващото се в БСП с аргумент, че спазва елементарна хигиена на поведение, но каза, че там отдавна вони. Проблемът на  БСП е в ръководството на  партията,  а АБВ е решение за хората от лявото политическо пространство, които столетницата е игнорирала с водената от нея дясна политика.  

Петков заяви, че основните цели на  партията АБВ, чието учредяване ще се състои  на 28 юни,  са при формирането на листите да бъде  показана енергията за промяна и способността  да се правят политики, заяви Петков.  В Пловдив той приветства  преминаването на общинската и  редица областни структури на партия „Български социалдемократи” към АБВ, които на свои заседания преди дни са взели решение за това, след като са прекратили съществуването си, поради несъгласие с водената политика на лидерство от настоящия председател Георги Анастасов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Разочарованият избирател е манна небесна за диктаторите

Голяма част от представителтие в българския парламент разчистват пътя на "Горския" и установяване на полуавторитарна диктатура, коментира историкът проф. Милко Паланурски, изследвател на политическите процеси и конституционализма в България. Според него все повече играчи работят за това да се провали парламетаризма. Онези, които искат да пазят..

публикувано на 15.11.24 в 16:22

Кове се валякът, който ще помете статуквото

Повторението е баща на затъпяването . С т ази част от българската поговорка  „Повторението е майка на знанието и баща на затъпяването” политологът доц. Петър Чолаков описа ситуацията в 51-то Народно събрание, което и днес не можа да си избере председател.  Пред Радио Пловдив Чолаков обобщи: Циркът е пълен!   По думите му,  този..

публикувано на 15.11.24 в 15:51

Има шанс за редовен кабинет, но без Борисов като премиер

Има шанс в рамките на този парламент да се състави правителство, смята политологът Ружа Смилова. По думите й има огромна умора у политическите партии и у гражданите и тя очаква да бъдат направени усилия за формирането му. "Но не очаквам да се реализира желанието на Бойко Борисов да бъде премиер, защото евентуалните коалиционни партньори на ГЕРБ не биха..

публикувано на 15.11.24 в 10:59

Диабетът не е пречка, а начин на живот

На 14 ноември Светът отбелязва Ден за борба с диабета. Хроничното заболяване придобива мащабите на световна епидемия – от него страдат над 360 милиона души. Всеки 10 секунди двама души се разболяват от диабет, а един човек умира от това заболяване. Годишно 7 милиона души се разболяват от диабет, от тях 70 000 са деца. В тази връзка и в знак на..

публикувано на 14.11.24 в 17:30

Лидери няма, а политиците ни са лоши актьори в лоша пиеса

Политиката днес е лош театър, разиграван от лоши актьори в лоша пиеса, кометрира социологът Мира Радева. Най- лошото е, че той не дава усещане за довере и перспектива. Основната причина, според Радева, е самата политическа система, която е незряла. Тя е създадена след 89-та година като запазва отношенията отпреди това - да се уповаваме на една личност,..

публикувано на 14.11.24 в 16:35