Временната парламентарна бюджетна комисия снощи след дълги дебати гласува решение от четири точки за разплитане на възела около Корпоративна търговска банка.
С гласуваното на комисия решение отнемането на лиценза на банката и обявяването й в несъстоятелност се отлагат за неопределено време. В същото време се поема ангажимент до 6 ноември Народното събрание да приеме промени, които да позволят изплащането на парите на вложителите.
БНБ пък ще бъде задължена да предприеме действия за оздравяване на банките, когато собствения им капитал стане отрицателна величина. Ще се иска и нов международен одит за КТБ. Освен това вчера БНБ съобщи, че инвеститора е съгласен да участва в оздравяването на КТБ ако държавата даде 2 милиарда лева за нейното спасяване.
Към какво вървят политиците за разрешаване на казуса с КТБ – затова е разговорът с финансиста от фондация „Отворено общество” Георги Ангелов.
Неговата прогноза за развитието на казуса "КТБ" след взетото решение може да чуете в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..