„Оставаме без риба за Никулден” – съвсем сериозно алармира с челно заглавие в. Марица. Причина за драмата е, че язовирите пак преливат, а арендаторите не могат да свалят нивото на водата заради постоянните валежи. Проблемът засяга районите на селата Красново, Кръстевич и останалите в Карловско, а хората, които отглеждат риба там, зареждат големите магазини в София Пловдив, разкрива Марица. Всичката риба изтече в язовир „Пясъчник” - оплаква се пред вестника крупен арендатор. Става все по-зле – прогнозата сочи, че се задават още обилни валежи и язовирите пак ще се препълнят, обяснява той. По думите му, рибата, която отива на пазарите за Никулден се отглежда цели три години, не става за един сезон, цитира го Марица.
Друга водеща тема от вестниците – „Ако продължим да махаме данъците – как ще вържем бюджета?” – с този въпросителен цитат на пловдивския кмет Иван Тотев на първа страница излиза днешния брой на регионалното издание Твоят ден. Повод за него е искането на общинската съветничка и лидер на партията „Съюз за Пловдив” Дани Каназирева, която настоява да се намали налогът за колите. Според нея шофьорите в Пловдив плащали най-висок данък, повече дори от софиянци. „В Пловдив за кола с двигател до 100 конски сили налогът е 88 лв., а в София – едва 70” – изтъква съветничката. Тя твърди, че разликата е най-драстична при колите до 5 години с над 101 конски сили. Техните пловдивски собственици плащали по 385 лева, а тези в София – със сто лева по-малко. Затова се очертавала вероятността пловдивчани да регистрират колите си в близкия Асеновград за двойно по-малка сума, като при това номерът им отново ще започва с РВ, прогнозира изданието. В отговор кметът Иван Тотев категорично отрича обвиненията за по-висок данък автомобили, напротив, някои ставки дори са намалени, твърди той. Той тържествено уверява, че през следващата година няма да има промени в местните данъци, пише Твоят ден.
Пловдивските общинари са останали поразени от „зебрите” в Япония – разказват пловдивските издания. Цяла фотосесия на уличната маркировка в град Окаяма направил заместник-кметът Алексаднър Държиков. „Перфектно поддържани пешеходни пътеки, чистотата е изрядна, макар ние тук да мием улиците много по-често” – възхищава се пред Твоят ден кметът Иван Тотев. На всичко отгоре, пловдивските управници никъде не видели по улиците контейнери за смет, а същевременно, всичко светело от чистота. „Ние обаче сме на светлинни години от японците по отношение на заведения, ресторанти и обслужване” – категоричен е градоначалникът, комуто, както и на цялата делегация, никак не се понравила японската кухня, отбелязва твоят ден.
И още нещо от местните вестници - Засилен контрол за паркиране на забранени места и жестоки глоби за това предприема градската администрация. Вече са раздадени дебели кочани с фишове на общинска полиция, като нареждането е контрольорите да бъдат безкомпромисни. Режимът ще бъде здраво затегнат до 31-ви декември.
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..
"Коледа за мен е съчетание между духовното и земното. Съчетание между самото Рождество, което е един от основните камъни в християнството и земното, защото е имения ми ден. Преди всичко обаче Коледа за мен е миризма на горящ пън, студ навън и щастието, че сме всички заедно". Така описа своите усещания на 25 декември именика Христо Коликов,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..
Тази година е като продължение на предишната, а предишната на предходната и това е лошата тенденция на инерция от Ковид кризата насам, определи доцентът по социология Алексей Пампоров. В глобален план има тенденция на преподреждане, в която за съжаление и "добрите" също показват липса на морален интегритет. Видя се, че светът не е черено - бял. За..