Технологичният център на Пловдивския университет е интересен с това, че е първи за града и страната като технологичен център на университет.
Структурата му отговаря на всички изисквания за такъв център, като се започне с административна част, конферентен център, лаборатории, инкубатор. Той е единствен по рода си от този вид. Това заяви преди официалното му откриване заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски” проф. Д-р Невена Милева. С тези думи тя аргументира подчертания интерес към него от страна на министрите на образованието и икономиката и представителите на академичните ръководства на пловдивски вузове.
Проф. Милева подчерта, че технологичният център отговаря на стратегията на университета, че резултатите от научно-изследователската дейност на студентите трябва да бъдат ориентирани към индустриално и пазарно внедряване. Тя призова да не се забравя, че младите хора получават не само учебни компетенции, но и знания за маркет и предприемачество, за да получат прагматична пазарна ориентация.
Според проф. Милева особено важно за ефекта от Технологичния център е, че някои от идеите на студентите са получили реализация с помощта на бизнес партньори, които са подали ръка за осъществяването на Центъра. В страната ни много отскоро се заковори за връзката наука-индустрия, което налага да бъдат обновени и адаптирани учебните програми към нуждите на бизнеса. В сила е и обратният ефект, че чрез Технологичния център резултатите от работата на студентите може да стигне до бизнеса......... Повече за новата придобивка на ПУ „Паисий Хилендарски” чуйте в звуковия файл:
"Досегшният опит в подобни региони показва, че има два варианта на политическо развитие. Първият е свързан с това, че една територия може да се удържа и да бъде единна с много терор и висока степен на авторитаризъм, а след като се направят опити този терор да бъде премахнат и диктаторът - отстранен, каквито са скорошните примери с Ирак, много често..
Изборът на председател на НС (Наталия Киселова) с подкрепата на ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ, АСП-Доган и БСП, не е толкова промяна за по-нататък, а е една плаха стъпка. Не случайно тя се случи преди Нова година. Партиите са много зависими от държавния бюджет и те не искат той да бъде направен от Главчев, а да е именно на тези четири форамции...
Една концепция от икономическата теория - рационалното невежество - дава следната гледна точка към информацията: въпреки че повечето информация по принцип носи повече стойност, в определен контекст повечето информация започва да пречи при взимането на решения, започва да става трудно да отделим сигнала от шума. С Панайот Стефанов разсъждаваме..
В първата седмица на декември, в "Добро утро, ден!" гостува Анета Русковска , тя има богат опит като PR специалист, журналист и преподавател. В TNN е от първия ден на радиото, от създаването му през 1992 година. Има публикации във в-к "Дневник" и сп. "Мениджър". Била е редактор на предаването "Добро утро с БНТ 2". Преподавател е в програмата..
Защо стопаните от Велинград настояват казусът със заразата от чума по овцете да се разследва? Откъде идват съмненията на фамилията Илиеви за нарушения от страна на отговорните институции? Жертва ли са на кокнуренция тези животновъди, както самите те твърдят? Темата пред Радио Пловдив коментира Стефан Попов , председател на Независимото сдружение..