Хората могат да променят света. Те могат да се обединяват и заедно да намират начини да подобрят живота си, да разрешат проблемите си. За да успеят, просто имат нужда от някой, който да ги подкрепя, някой, който да ги вдъхнови и да им подаде ръка. И този „някой” по мое мнение се нарича ДОБРОВОЛЕЦ.
„Доброволец” не е нова дума в българския език, макар че „да си доброволец” у нас е понятие, което все още набира скорост и се опитва да догони световните еквиваленти. Този четвъртък в “Тринайстия час” по радио Пловдив се опитахме да разберем, професия Доброволец – рядкост или не е в България? Като начало ви срещаме с Линда Масаруе, която от 2013-а годинa се занимава с доброволческа дейност към Международната младежка организация JCI /Джей Си Ай/.
За хора, като Вера Кирилова, мрежов координатор на фондация НАРД, професия доброволец, не е рядкост, но статистиката сочи нещо съвсем различно. Васил Петров пък е от 3-години доброволец, спомня си дори първата си доброволческа кампания, след която си тръгва не точно удовлетворен, а по-скоро притеснен.
На финала на „Тринайстия час” ви срещаме в ефир и с Галя Конзова треньор и рехабилитатор на кучета, Ели Демирева и Ели Кабакчиева – всички те доброволци по призвание и по душа в Анимал Хоуп България Пловдив.
Какво ги мотивира, кои са най-запомнящите се моменти от доброволческата им дейност и определят ли себе си като „щастливи доброволци”, ще разберете в прикачения звуков файл.
И за да обобщим всичко казано до тук, ще добавим още, че доброволеския труд често е неразривно свързан с алтруизма и идеята за човечността, която главно се изразява в готовността на човек да помогне, без да очаква нещо в замяна. Освен това, колкото и да е насочена предимно към околните, работата на доброволеца несъмнено удовлетворява неговите вътрешни потребности и стремления и именно това я прави привлекателна за все повече хора от различни възрасти.
Ако и вие сте човек, който вижда разликата и иска да промени нещата, но все още не опитал да бъде доброволец, започнете с първите три крачки, а те са: добро, воля и кауза от сърце!
Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич джиросва безвъзмездно 30 процента от акциите на клуба на "Сдружение ПФК Ботев". Това съобщиха от ръководството на клуба. В понеделник руският бизнесмен, който е с 10-годишна забрана за влизане в България, обяви решението си да се раздели с тези активи. След придобиване на акциите от Сдружението те ще..
Фототипното издание на „Златната книга на спортен клуб „Христо Ботев – Пловдив” от 1927 година бе представено снощи. Събитието бе организирано от бившия кмет на града Здравко Димитров и на него присъстваха президентът на Република България от 1997 до 2002 година Петър Стоянов, бившият собственик на футболен клуб Левски – Тодор Батков, инж. Никола..
Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич обяви, че продава 30 процента от акциите на клуба. Той съобщи това в официално изявление в профила на "канарчетата" във Фейсбук и обясни, че за постигане на целите на "жълто-черните" през следващите години са необходими 10 милиона евро инвестиции. Руският бизнесмен има 10-годишна забрана за влизане в..
Левски и Ботев (Пловдив) очаквано отнесоха тежки финансови санкции след ексцесиите на трибуните на стадион "Георги Аспарухов" вчера. Агитките на двата отбора си размениха сигнални ракети преди началото на второто полувреме на срещата, която завърши при равенство 1:1. "Сините" са глобени с общо 11 300 лв за различни провинения, докато "канарчетата"..
Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) победи ЦПВК (София) с 3:0 (25:14, 25:23, 25:17) гейма в първи полуфинален плейоф в Националната волейболна лига. Двубоят се игра в препълената зала „Строител“. Първият гейм започна равностойно, но маричанки взеха аванс при 9:7, стигна се до 15:8, а първата част свърши след успешна атака на Ива..