Саботаж, тероризъм, цинизъм, вандализъм, садизъм. нихилизъм. А, да, на археолотическите рафтове имаше и вампиризъм. Продукти на бездуховното реене в галактиката на прекомерността в потреблението, поднесени според спецификата на търговските марки и в цветна хартия за опаковане на илюзии.
В гигантското скупище от железа, стъкла и бетон в претенциозните сгради, които олицетворяват мечтите след соца на едно доста задъхано общество от проблеми, намираме всичко, което днес може да бъде продадено. Купувачите не са много, но затова пък търсачи на щастие и на предметна дрога в МОЛ-овете не липсват. Последните крясъци на комфорта създават в тях свят, който никак не прилича на онзи извън него. И когато тези два свята се срещнат, системата дава на късо. Пък ние видяхме, че падат и жертви. Човек бе пребит, защото не му били достатъчно изгладени дрехите, после научихме за едно анонимно задушено дете и натъпкано в много луксозен и прескъп вносен куфар. Но в илюзорно блажения свят нихилизмът и апатията са стока, която върви доста добре напоследък, пък държи и висока цена. Всъщност, не ви ли се струва, че напоследък обществената чувствителност, в унисон с технологичното време, изглежда защитена с програма , която трудно може да бъде пробита? И за да стане това, трябва да има екстремни условия. И може би затова всичко, което преживяваме днес, е много екстремно? След екстремалното време, екстремните срутища, екстремните взривове, екстремните политически спорове, провали те в спорта, невинните смърти от лекарски грешки и внезапно прекъснати полети. Светът оцелява в деструкция. Е, у нас самолети отдавна не падат, но се гърми и убива, докато властта в лукава коалиционна прегръдка сънува светлосини следизборни сънища скътала в същото време хладно оръжие под възглавницата. Повече чуйте в звуковия файл:
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..