На 6 май говорят малките гвардейци от ЦДГ „Мая“ в район „Южен“. Децата са на възраст 5 и 6 г. Те се обучават на композиции и голямата им мечта е посещение на Президентството и среща с истинските гвардейци. Ели Куманова с репортаж за децата.
За униформите на големите гвардейци, за мъжете от комитет "Родолюбие" и "Традиция"-разговор с Любка Чалова - жената, която изработва в ателието си техните униформи, стъпквайки на семейната и патриотична традиция в рода й.
Полковник Севастиян Добрев, експерт в дирекция "Връзки с обществеността" към Министерството на отбраната ще разказва историята на празника 6 май. Денят на Храбростта и празник на Българската армия ще бъде отбелязан с празничен Водосвет на бойните знамена и Знамената-светини, и военен парад на площад „Княз Александър I”. В него ще участват близо 1 000 военнослужещи от Въоръжените сили на Република България.
Когато говорим за славата и величието – стигаме и до античността ни. Изборът е да посетим най-отдалеченото от Пловдив тракийско селище, който се намира на 458 км.от нас. Ще ви срещнем с младия археолог д-р Йото Валериев от Регионалния исторически музей в Добрич, от когото научаваме разказа за Залдапа, крепостта е от 4-6 век, известна още като добруджанския Помпей. Тя има общо 32 крепостни кули с различна форма и размери, 3 главни и 2 по-малки порти.
След 9 часа е времето за "Великите европейци" -една рубрика на Пламен Асенов с разказ -продължение за Зигмунд Фройд.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Славка Щерева е учител по руски език и дългогодишен директор на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив, известно като „най-добрата школа за народни инстументи и народно пеене“. Убедена е, че да бъдеш учител е мисия и отговорност, с която могат да се справят само добри хора, и че зад всеки успешен директор стои екип от съмишленици,..