Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Политиците системно отказват на хората да участват във властта


В България всичко става обект на машинации, всичко се подменя и то не със същината на важния въпрос. Типичен пример е поведението на проф. Георги Близнашки. Това, което се случи в Парламента, е следното - законодателите са страхуват от мнението на гражданите, коментира професор Александър Кьосев гласуването на предложението на президента за провеждането на референдум за изборните правила в Парламента.

Би било добре да се извършват референдуми по-често, защото само така ще бъде даден известен елемент на пряка демокрация у нас. Вместо това се обсъждат въпросите, които е поставел президента по същество Това е подмяна на идеята да бъдат ли питани пряко хората или не.

Очевидно, според политиците, на хората трябва да им бъдат давани само смлени въпроси, всеки изчислява какво ще получи неговата партия или група и каква полза ще има. Това е доста срамно и не мога да го одобря!

Трябва най-накрая да бъде даден шанс на хората да участват във властта, а вместо това се извършват машинации. Друг е въпросът дали формулираните три въпроса от президента са добри или лоши. Това няма нищо общо с идеята хората да кажат какво мислят.

В български вариант референдумът е винаги манипулиран предварително, той е пазарлък и предварително решен. Най-лошото е, че въпросът дали да има или няма референдум, бе подменен със същината на въпросите за референдума. Това именно е поредната машинация и подмяна. Човек или подкрепя гражданите или партиите, добави професор Кьосев. 

Една политическа класа систематично  отменя правото на хората да участват във властта. Аз ще продължа да се боря срещу това поведения като гражданин, категоричен беше професор Александър Кьосев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Академията за редки болести е полезна за младите лекари

Ежегодната  обучителна „Академия за редки болести“ стартира при голям интерес в Пловдив. Тя се провежда в рамките на  Национална конференция за редки болести и лекарства сираци, която събира  над 230 медицински специалисти, представители на пациентски организации, здравни власти и индустрията.  В рамките на двудневния форум те ще споделят опит..

публикувано на 13.09.24 в 14:20

Опитите за въздействие върху избирателя доведоха до кризата

Политическата криза е катализатор на радикализацията в опитите за въздействие на избирателя. Затова ще е интересно да се види на тези избори как цели компактни групи избиратели, които 99% от секцията гласуват за една партия или кандидат, ще се преориентират. Това коментира Калин Славов, изпълнителен директор на „Прозрачност без граници“...

публикувано на 13.09.24 в 10:59

Между 4 и 6% от населението е засегнато от редки болести

Не мога да кажа, че хората с редки заболявания се увеличават, но се подобряват възможностите на медицината за точна диагностика на голям брой от редките заболявания. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив професор Румен Стефанов, председател на Комисията по редки болести към Министерсвтото на здравеопазването и..

публикувано на 13.09.24 в 10:04

"Нощ на ангелите" превръща Пловдив в град на доброто

"Нощ на Ангелите“ отбелязва петото си издание с най-мащабния  благотворителен фестивал, правен до сега. Събитието ще се проведе на 14-ти и 15-ти септември на Гребната база в Пловдив  и разраства мащаба си, за да докаже, че за доброто няма граници.  И  тази година се запазва традицията на 17-ти септември, денят в който почитаме паметта на..

публикувано на 12.09.24 в 15:44

Промените при шофьорския изпит няма да намалят катастрофите

Промените при шофьорските изпити от декември месец няма да допринесат за подобряване на пътната безопасност. Те са козметични, необходими са доста по-големи промени, но няма воля да бъдат предприети. Това коментира Трендафил Маринов от Съюза на автоинструкторите по повод промените в наредбата за придобиване на свидетелство за правоспособност. С..

публикувано на 12.09.24 в 10:29