Катастрофите са като епидемия, затова срещу тях трябва да се противодейства като срещу епидемия. Зад всяка катастрофа стои човешка грешка. Скоростта е тази, която убива хората. Трябва да се повиши знанието на хората, за да се пазят. – Позицията е на
Алекси Кесяков секретар на Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата. След вчерашната тежка катастрофа в тунела „Витиня“ и несекващите информации за нови пътни инциденти с жертви и ранени с Алекси Кесяков ще коментираме къде освен в контролната система трябва да се търси противодействието.
Предизвикателствата и възможните решения за българското здравеопазване ще коментира доайенът на кардиолозите в България - проф. Младен Григоров. Довечера той ще получи голямата награда за цялостен принос в медицината от годишните Национални медицински награди 2015. Как се прави добра медицина в условията на хронично болното ни здравеопазване? – Рецептата за лечение е на проф. Григоров, който е категоричен, че ситуацията в здравеопазването у нас ще се промени, когато се създаде конкуренция.
Здравната тема продължава Елена Крушкова с репортаж за стартиращата от Пловдив националната кампания срещу диабета - един от най–сериозните здравословни проблеми на XXI век.
С какви мерки може да се преодолее тенденцията от последните 20-ина години за драстично намаляване на зелените площи в Пловдив? Коментарите на ландшафтните архитекти, но за жалост, без позиция на общината, представя в репортажа си Иванка Петкова, която проследи днешния дебат „Зелен Пловдив“.
Веселина Пеева ни отвежда в Стария Пловдив, за да проследим как се реставрира най – старата къща в архитектурно-историческия резерват – къща „Клианти“. Очаква се до края на година емблематичната сграда да бъде възстановена изцяло в автентичния й вид.
Искра Койчева информира за един от успехите в полза на живеещите около т. нар. Алея на любовта край Централна гара в Пловдив - 17 камери с оптична връзка и LED осветление ще следят района денонощно.
Срещата ни в ефира започва в 15 ч. и ще продължи до 17. Осъществяваме я в днешния Световен ден на яйцето, който се отбелязва всеки втори петък на месец октомври.
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..