Полицаите имат право да бъдат недоволни, затова защото за реформи в МВР само се говори, а не те така и не се правят от много години досега, заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Радулов, експерт по сигурността и бивш главен секретар на МВР.
Виждаме хората на улиците заради стъкмистиката. Затова обаче са хората, които ръководят МВР. Ако не си си свършил работата трябва да бъдеш наказан, уволнен ... Но ръководствата по места, водени от кариерни щения и мечти се опитват да внушат на служителите, че колкото по-малко случаи отчиташ, толкова по-добре ще е за всички в системата. А това е като гангрена, тя разрушава и убива доверието, категоричен е Радулов.
Сега се опитват да настройват хората срещу полицаите, но трябва да се разбере, че на тях не им се дава възможност да работят.
Мога да описвам до безкрайност невероятните условия на работа, на които служителите са жертва. А техните началници им дават работа проформа.
Средствата, които им се дават при пенсиониране са необходими за адаптацията им в обществото. Твърде често тези пари се бавят дълго, но коренът на това, което се случва, е в лошото управление на МВР. Това, за съжаление, се отнася за целия сектор „Сигурност“ – армия, разузнаване и т.н.
Реформата трябва да се случи, защото така наречените „чантаджии“ са близо една четвърт, даже една трета, от работещите в МВР, заяви Никола Радулов.
Проблемите с финансирането ще бъдат решени, ако половината от тези чиновници бъдат съкратени. Така ще дойдат близо 200 милиона лева в системата, които ще помогнат на системата да работи нормално, уверен е експертът.
Безспорно в полицията има и хора, коти бият и ритат протестиращи, държат се лошо и неподобаващо, но такива случаи има и в други гилдии. Трябва да се даде възможност на хората, които искат да работят, и то да работят добре.
Затова структурната реформа е крайно наложителна. Тя може да бъде извършена за година – две, по-спокойно и без тежки драми и противопоставяне. За това е необходима обаче политическа воля, но всички партии твърдят, че я имат, заключи експертът по сигурността Никола Радулов.
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..
Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..
„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..