Политологът Емил Кошлуков смята, че 2016-та беше една от тежките години за света и за страната. Ислямска държава показа, че може да се бие извън своята територия, Европа беше залята с бежанци, еврото се срина, Китай отбеляза спад в икономиката, посочи Кошлуков. Според него във вътрешен план също няма с какво да се похвалим.
Емил Кошлуков коментира и промените в Конституцията и протеста на магистратите. За голямата публика квотите в колегиите на ВСС не са важни. Липсата на справедливост не е в конституцията, а в съдебната власт, подчерта той.
Според него в протестите на магистратите има позиционирани различни интереси кой да влияе на прокурутурата. Целта е да се овладее системата, смята политологът. Той твърди, че ако една система се крепи на личности, тя е нестабилна. Изходът е смяна на правилата и тяхното спазване, което да гарантира стабилност на системата.
Целта на една система е да работи добре, въпреки началника й, подчерта Кошлуков. Според него решението на Радан Кънев беше за пред публиката. По думите му, е глупаво за едно неизпълнено условие да се поставя на карта политическото бъдеще на партията, управлението, в което РБ е добре представен, както и задачите, които си обещал да изпълниш. Отказът изглежда като детска сръдня, подчерта Кошлуков.
Според него неизвестните през 2016-та ще бъдат цената на ел. енергията, икономиката и кой ще бъде следващият президент, защото Плевнелиев няма кой да го подкрепи за втори мандат.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..