Празниците са символ на преминаването от старото към новото. Натъжава ме обаче фактът, че ние изгубихме малко от духовното им начало. Празниците имат много символи, много жалони, на които се крепи нашият живот. Празниците са тези жалони, които ни дават сигурност.Те са предизвестените събития в живота ни, които ни дават упование, че нещо хубаво ще се случи в живота ни. Това заяви психологът Иван Игов.
Фактът, че един Стар Завет, който по-скоро плаши със страх и насилие, се заменя с нещо ново, където Бог се превръща в любов, е желанието ни и бъдещето да е свързано с тази Любов. Човешките нагласи са голям набор от съзнателни, подсъзнателни архитипове, които пренасяме от родителите си, от обкръжението си. Именнно така обръщайки се към празниците, към семейните събития, срещите с приятелите, те ни дават отправната точка да се ориентираме за това накъде сме тръгнали. Онова, което е базата на сигурността на човешкия живот, че вървим заедно, че има хора, които ни подкрепят. Тези нагласи са позитивните. Негативните са свързани с онова, от което хората винаги най-много са се страхували – липсата на сигурност, от неизвестното в бъдеще. Няма как да избягаме от тези неща, но трябва да осъзнаем, че светът никога не е толкова прост. Светът никога и не е достатъчно сив. Напротив – с времето става все по-сложен и по-сложен. Имам сътрудничка – връстник на промените. От известно време тя престана да се интересува от това, което се случва с нас, престана да следи новините от страх, че всичко върви зле и може да стане и по-страшно. Помислих си за това, което аз съм преживял в детството, когато атомната война висеше на косъм, събитията в Чехословакия.... Едва ли е имало година в човешката история, когато да не е имало сътресения и страхове.
Събитията в историята са циклични. Ако се върнем във времето назад, ще осъзнаем сигурността, че живеем в едно от най-добрите времена за човечеството. Особено в България, където от години не е имало война и дано това да не ни се случи... Мой колега дори изчисли, че, ако в света има 6 мииарда души, по качество на живеене ние сме в първия милиард. Да, но в същото време, по мащабите си на оплакване сме на едно от челните места в света. Това, което трябва да направим, е да за почнем да гледаме по-оптимистично на възможностите си. Повече чуйте от звуковия файл.
Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи? Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..
Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че това носи съществена промяна, защото прамяна на електоралните нагласи също няма. Той отбеляза, специфимнто в този момент и то е, че опозицията е..
В свят, в който промените в климата и загубата на биоразнообразие вече не са далечни заплахи, всяка стъпка към по-зелена и устойчива среда има значение. Над 3500 дървета и храсти бяха засадени в рамките на еко инициатива на ХОЛДИНГ КЦМ 2000 . Тя носи името „Засаждаме 2500 + дървета“ и се осъществява по повод 25-годишния юбилей на дружеството..
Центърът по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив отбеляза 10 години от създаването си. Той е първият и единствен в България център за върхова наука в полза на устойчивото земеделие и човешкото здраве. Оборудван с технологии от най-ново поколение, центърът се налага като притегателен център за млади изследователи и..
Общинският съвет на Пловдив се увеличава с още една група, от загърбилите своите партии общински съветници. Николай Гюров, Димитър Арнаудов и Илия Гатев напуснаха ПП, ИТН и БСП, обединяват се под името "Независими за Пловдив" и регистрират сдружение. За целите на подобни ад хок сформирования говорим в програма "Точно днес" с журналиста Любомир..