България не трябва да взема решения и участието в политиката на Вишеградската четворка, дори и да не играе роля на посредник на тази политика, защото рисковете за нашата страна са очевидни и безспорни, това заяви в интервю за Радио Пловдив евродепутатът от ЕНП Светолсав Малинов.
Според Светослав Малинов, България единствено и само трябва де се информира, да види и да проследи случващото се на срещата. Интересите на България като гранична държава и предна линия на мигрантските потоци се различават от тези на Вишеградската четворка, беше категоричен евродепутатът.
Тези държави имат сериозна опозиция срещу част от мерките, които са добри за България и не могат да представят убедителна алтернатива като общоевропейско решение, каза още Малинов.
Като пример той даде фактът, че през последните 4 месеца на миналата година в Словакия са поискали статут на бежанци само 100 човека. Ние трябва да работим с най-големите държави в ЕС, както и с нашите съседи - Турция, Гърция Кипър, и Македония разбира се. Нашите интереси не са интересите на страните от Вишегадската четворка и това е много важно да се разбере, подчерта Светослав Малинов.
Най-добре за България е, по най-бързия начин, Турция да започне да получава парите от ЕС, които са договорени от дълго време, и са предназначени за овладяване на мигрантския поток. Това ще помогне към ЕС да не тръгват толкова много хора. Трябва също да се помогне и за на охраната на гръцките острови, защото там проблемът заради географията е много сериозен, коментира евродепутатът. Той припомни, е взето и решение за финансова помощ на Македония за справяне с мигрантския натиск, което също ще е в наша помощ.
А дневният ред на Вишеградската четворка не е дневният ред на България, той крие единствено рискове за нашата страна, беше категоричен Светослав Малинов пред Радио Пловдив.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..