Целта на кампанията е набиране на средства за ремонт на допълнителните помещения на Детската онкохематология към УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив, които ще отделят лежащо болните деца от постъпващите само за манипулации. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Красимира Стефанова, инициатор на благотворителната акция.
„Тези помещения са в плачевно състояние. От години не са използвани. То е нобходимо за децата, които не са лежащо болни, но ходят в клиниката за вливки. Така те няма да бъдат в контакт с тези деца, които са в момента в клиниката, т. е. те ще отиват през отделен вход, ще им се правят вливките и ще си тръгват. Така ще се предпазят децата в самото отделение. От една страна, това ще помогне много и на лекарите, защото, когато се борят с рак то е достатъчно сериозно заболяване, но когато към него добавим и някакви инфекции и т. н. се усложнява и тяхната работа, а от друга страна, спокойствието на малчуганите, на техните родители. Тази сграда, която искаме да ремонтираме ще бъде един щит, една защита за децата“, обясни Красимира Стефанова.
Вече има фирма, която безвъзмездно ще извърши ремонта, но са необходими 54 000 лева за закупуване на необходимите материали.
„Призовавам всички хора, които имат желание, които са докоснати, защото това са нашите деца и никой не е застрахован...да помогнат“, коментира Красимира Стефанова.
Тя подчерта, че не само сега и не само в Пловдив, а във всички клиники в страната, в които се лекуват деца болни от рак, са правени ремонтите им все благодарение на благотворителни каузи. „Това само по себе си може да даде отговор на въпрос дали държавата абдикира от лечението на децата болни от рак. Не знам, в другите европейски страни това може би е приоритет и хората, които лекуват децата си там първото нещо, което забелязват е базата. За съжаление ние нямаме такива бази в страната, нито в една клиника, отговаряща на европейските стандарти“, допълни Стефанова.
Ето и банковата сметка на дарителската кампания:
IBAN BG31UNCR70001522629464
BIC UNCRBGSF
Титуляр: Варта Минас Шевбечян
Цялото интервю с Красимира Стефанова можете да чуете в звуковия файл.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...