Историкът доц. д-р Георги Митрев, ръководител катедра "История" в ПУ "Паисий Хилендарски” ще гостува на Пловдивско историческо общество в четвъртък, 27 октомври от 19 ч.
Срещата ще се проведе в клуб „Петното на Роршах”, ул. „Йоаким Груев” 36 на ръба на Капана.
Д-р Митрев е автор на 4 книги и множество научни публикации. Темата на сбирката е Древността и траките, трако-елинистичният и трако-римският свят, формирането на древните етноси на Балканите, взаимното проникване на култури и още много интересни неща...
Д-р Георги Митрев и модераторът Димитър Герганов заедно ще потърсят отговори на въпроси като: Кои са траките и какво се случва с тях?
Изчезват ли народите просто така? А кои са древните македони и как закъсаха военните им кампании в Тракия?, Персийското присъствие в Тракия? Траките във войните между древногръцките полиси?
Как Рим от малко забутано селце се превръща във велика империя?, Кои всъщност са ромеите, по-известни с късното - византийци? Срещата е отворена за публика и всеки ще може да зададе своите въпроси.
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света..
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
„Гласът на Страдивариус“ – Красимира Стоянова и 300-годишната цигулка на Страдивариус на Светлин Русев ще звучат за първи път в Пловдив в концерт от Музикалния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ в Епископската базилика на Филипопол. Оперната прима Красимира Стоянова, известна с красотата и изяществото на своя тембър и младият..
Коледната изложба " Художниците на Гранит"! представя колекция с творби на художници от различни поколения свързани със село Гранит. Експозицията включва живопис, фотография и колаж на Антония Маринова-Crazy, Десислава Тодорова, Елена Христова,,Магдалина Топузова,Пенка Делчева,арх.Стойчо Добрев,Тоню Цанев,Чавдар Маринов, Тодорка Тодорова, Таньо..
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..