Според бившия председател на Народното събрание и едно от знаковите лица на СДС Александър Йорданов проблемите на българската десница имат историческа брада. От 97-ма година до днес т.нар. стара десница не може да спечели избори. Вместо това тя се разцепи, конфронтира и многократно сама себе си закопаваше. Големият въпрос е, че не могат да стигнат до властта и тук е магията на силната политика – как от добри хора да се направи печеливша партия, коментира изборните резултатите на реформаторите Йорданов.
Той припомни как преди три години Синята коалиция започна да гласува с БСП и се обяви против ГЕРБ. Резултатът беше, че Синята коалиция я нямаше в следващия парламент по времето на премиера Орешарски. Като правилно решение той определи коалицията между ГЕРБ и РБ в началото на този парламент, но добави, че и това дясно обединение е заболяло от синдрома на вътрешната конфронтация.
Вместо общ фронт срещу БСП, те откриха фронтове между себе си и своя коалиционен партньор - ГЕРБ. И една такава подмяна не можеше да не доведе до срив. На тези избори загуби не само ГЕРБ, но и РБ, защото пет партии издигат свой кандидат, който не стигна до 6 процента – бие го и ДПС, и Марешки, каза Александър Йорданов и настоя за поемане на политическа вина и отговорност на тези партии.
Гласувах за Трайков, но явно сме били малко. Лидерите създадоха малка група от приятелства, която е много вредна за политиката. 25 години минаха и като гледам и тези избори показват, че българският народ не блести с разбиране на съвременната политика. На тези избори за президент и с оглед на очертаващата се политическа криза и нестабилност, България навлиза в лош период и една голяма част от българите направиха лош избор. Ще го разбираме постепенно във времето, по трудния начин, прогнозира той.
По думите му, умният човек се учи от опита, а глупавият като си блъска главата в стената. Минава времето раната заздравява и пак гулпавият си блъска главата в стената, обясни десните решения бившият син активист.
По повод на новия проект на Радан Кънев, Йорданов каза, че той се прави от малък кръг хора, в лаборатория, без публичност и смятат, че ако го пуснат във въздуха, той ще литне.
Навремето СДС, за да стане толкова силен, всичко решавахме на улицата, на митингите. Сегашните лидери на РБ не са направили един митинг. Това е резултат на тяхното тясно партийно партизанство. След като една партия сама не може, Европа е дала този опит, прави коалиции. Тогава правиш компромиси. Не можеш с 20 депутати да реализираш това, което е за 120 депутати. Това не се разбра в съвместното управление на ГЕРБ и РБ и затова видяхме този катастрофален резултат.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...