Градът, който има амбицията само след две години да прегърне цивилизована Европа в скута си, като да вгради собствената си душевност в нейната култура като център на творческо съзидание и артистичен дух, е сред водещите туристически дестинации за годината. Какви гости посрещна и изпрати през годината туристическият бранш и очертава ли се нов пик на туристическите посещения в хилядолетния ни град - Тони Симидчиева – член на УС на Общинския съвет по туризъм.
Пловдив изпреварва България като туристическа дестинация. Това е красив и богат на история град, археология, култура и занаяти, който винаги е привличал туристи от целия свят. Обявяването му за Европейска столица на културата през 2019 г.,накара хората да погледнат с други очи на него. Общината работи за популяризирането на града като туристическа естинация, повишава нивото на туристическата инфраструктура, но разбира се, винаги може да се иска и повече. Годината беше успешна, но и изключително трудна, заяви Тони Симидчиева.
Важното за един малък обект, какъвто стопанисвам аз с цялото си семейство, е отношението към клиента. Имала съм случаи, когато моят персонал напуска, отива в голяма хотелска верига, после се връща и казва: „Там клиентът влиза и........се загубва“. Ние следим всичко свързано с него – дали е закусил, къде е в момента и така той по време на престоя си става като част от нашето семейство. Ако ви прави впечатление, дори когато хората искат да отидат на планина, не предпочитат големите, а малките хотели, в които се чувстват по-обгрижени. Ние сме в този сегмент именно. Това е и добе, и лошо, защото, когато си „дребен“, можеш да се адаптираш по-добре и си по гъвкав. В същото време обаче при една криза много бързо можеш да бъдеш потопен, защото нямаш финансовия ресурс на големите играчи в туризма. В туриза днес има навсякъде криза а работна ръка, персонал – сервитьори, камериерки, готвачи. В същото време, освен като туристическа дестинация, Пловдив привлича вниманието на големи вериги, инвеститори, които идват в Пловдив, влагат огромни суми в хотели и ресторанти и така „изсмукват“ и клиентелата, и работната ръка. Това веднага поставя в кризисно състояние вече съществуващите обекти. Вероятно е много обекти да затворят, поради липсата на персонал, заяви още Тони Симидчиева.
Повече чуйте от звуковия файл.
В програма "Точно днес" говорим за втория вот на недоверие към кабинета с политолога Любомир Стефанов , с него анализираме и политиките на ДПС-ДПС, както и появата на новите парии "България може" и "Непокорна България". Политологът каза в началото, че този вот ще е неуспешен, въпреки последните турбуленции. " Изглежда, че у нас този инструмент на..
В Бачковския манастир тече усилена подготовка за посрещане на поклонниците за Великден. На втория ден след Възкресението там се провежда най-старото литийно шествие у нас. Хиляди миряни от цялата страна и чужбина се включват в поклонническия път на чудотворната икона на Света Богородица до местността Клувията. През годините миряните споделят, че..
В сряда запазваме внимание към важните финансови новини на седмицата, преди да настъпят празниците. Говорим за готовността да влезем в еврозоната от 1 януари 2026, за митата, които Доналд Тръмп налага и за очакванията за ЕС, свързани с този финансов механизъм, ползван активно от САЩ - коментар на финансовия анализатор Цветослав Цачев ...
Близо 100 ученици от 22 гимназии от цялата страна ще спорят за приза „Най-добър млад фризьор и гримьор“ и „Млади таланти в модата“. Двете национални състезания се провеждат днес в Пловдив. Домакин е Професионалната гимназия по облекло „Ана Май“, а състезанията и дефилетата ще бъдат в залите на Гранд хотел „Пловдив“. Националният..
Днес е премиерата в столицата на книгата "Аристокрацията на Второто българско царство" от проф. Николай Овчаров. От издателството са написали за това изследване, че "аристокрацията на България по време на Второто българско царство е била не по-малко бляскава и горда от великолепните благородници – херцози, графове и барони на..