Има една пиеса на А. Островски "И най-умният си е малко прост", това важи както за отделния човек, така и за народите. И най-достойни и умни народи доказват, че понякоа са прости. Такасе случи във Великобритания, след като гласуваха за Брекзит, англичаните на другия ден отвориха Гугъл да видят какво е това Европейски съюз и срещу какво са гласували, а у нас, след като гласуваха за референдума, после отвориха да видят какво е това мажоритарен вот.
Така писателят сатирик Михаил Вешим главен редактор на вестник "Стършел" коментира за Радио Пловдив акцентите на 2016г. , към които може да се погледне и с някаква усмивка. Която е и крива. в случаи като оневинения от съда Христо Бисеров, за когото се оказа, че няма никакви далавери, или онези 4 милиарда от КТБ, за които няма виновни, а те са като потънали в пясъка...
Всички се борят с корупцията, а корупцията е непобедима, корупцията победи себе си...
Думата на 2016г. беше "пост истина". Какво означава "пост-истина" - това е другото име на лъжата. "Пост истина" си е чиста лъжа.
Ние си имаме мистър "пост истина", макар и да е премиер в оставка.Той менеше мнеието си всеки ден. Имаме си и мисис "пост истина" - тя е пък лидерката на другата голяма партия, която се кани да заеме овакантения пост на министър председателя.
Михаил Вешим предлага да се закрие у нас Министерството на културата. И вицово припомни случай, когато в чешкия парламент обсъждали да се открие Министрество на марината. -Защо ни е министрество на флота, след като нямаме море- попитал един от чешките депутати. Отговорът бил: А защо в България има Министрество на културата.
Вешим припомни една карикатура на Христо Комарницки, която е от преди 20 години, но която е актуална и днес :
Мравката срещнала оркестър от щурци, които и казали, Бабо мравке, хайде с нас, тръгнали сме на предизборна свирня, а пък ти що ще чиниш зимъска, хич не ни е еня. Та и у нас сега е така.
Цялото интервю с Михаил Вешим е тук.
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..
"Коледа за мен е съчетание между духовното и земното. Съчетание между самото Рождество, което е един от основните камъни в християнството и земното, защото е имения ми ден. Преди всичко обаче Коледа за мен е миризма на горящ пън, студ навън и щастието, че сме всички заедно". Така описа своите усещания на 25 декември именика Христо Коликов,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..