Първата и основната отговорност на държавния глава е да гарантира не само стабилност, но и ясна и благоприятна перспектива пред държавата.
Тя прогнозира, че България – подобно на други европейски държави, ще навлезе в период на политически турбуленции. Ще видим как ще се справим. До този момент сме регистрирали доминираща роля на системните партии. Надявам се, че българския избирател ще запази своя здрав разум, който до момента характеризираше изборите, допълни Коларова.
За подема на БСП:
Със сигурност промените в устава на БСП е съществена и чакана организационна промяна. Но мобилизацията минава не само в организационни дейности, а и по персоналния контакт. Много важно е какво поведение ще имат опитните политици на БСП, които няма да имат шанс да участват в изборите. Важно е каква ще бъде ролята на активистите, с които те работят.
Всички необходими организационни мерки могат да се окажат болезнени и предизборно могат да носят риск. Но може и да предизвикат мобилизация, коментира Румяна Коларова.
За десницата:
Едва ли има човек, който каже, че дясното печели от процесите на роене. Това е един процес, който може да е неизбежен, но реално погледнато - води до риск нито една от тези партии да не бъде представена в парламента. Това няма да е нещо ново, случвало се е и преди в политическия живот на България. Убедена съм, че всеки един от тези политици е напълно наясно с риска, който носи това прегрупиране, обясни Коларова.
Тя е категорична, че добрият политик трябва да говори честно и открито.
Политиците повече не могат да се заблуждават, че с престрелка и обвинения, могат да спечелят. В момента сме в ситуация, в която всеки може да загуби, ако не оцени реалността, допълни политоложката.
Професор Коларова заяви своята убеденост, че оставката на кабинета Борисов е била неизбежна след президентските избори. Въпросът е как избирателите на ГЕРБ ще преживеят предсрочните изори, а също и каква перспектива ще виждат след тях, коментира Румяна Коларова.
Цялото интервю с професор Румяна Коларова можете да чуете в звуковия файл.С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Принципът представлява финансов стимул за изрядните водачи и съответно финансово наказание за онези, които причиняват пътни инциденти. Ще плащат ли наистина добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата в..
Добивите от пшеница и ечемик тази година са по-добри, но ниските цените на световните стокови борси вкарват нашите зърнопроизводители в загуба. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Людмил Работов – председател на Съюза на зърнопроизводителите в Пловдив. Добивът от пшеница тази година е от 400-500 кг от декар. Цената е 330 лв. за..
Министерството на здравеопазването чрез регионалните здравни инспекции провежда информационна кампания по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли. Тази година мотото, избрано от Световната здравна организация е „Да го разбием! Запознай се с фактите. Тествай се!“. Целта е повишаване на обществената информираност за рисковете от..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..