Първата и основната отговорност на държавния глава е да гарантира не само стабилност, но и ясна и благоприятна перспектива пред държавата.
Тя прогнозира, че България – подобно на други европейски държави, ще навлезе в период на политически турбуленции. Ще видим как ще се справим. До този момент сме регистрирали доминираща роля на системните партии. Надявам се, че българския избирател ще запази своя здрав разум, който до момента характеризираше изборите, допълни Коларова.
За подема на БСП:
Със сигурност промените в устава на БСП е съществена и чакана организационна промяна. Но мобилизацията минава не само в организационни дейности, а и по персоналния контакт. Много важно е какво поведение ще имат опитните политици на БСП, които няма да имат шанс да участват в изборите. Важно е каква ще бъде ролята на активистите, с които те работят.
Всички необходими организационни мерки могат да се окажат болезнени и предизборно могат да носят риск. Но може и да предизвикат мобилизация, коментира Румяна Коларова.
За десницата:
Едва ли има човек, който каже, че дясното печели от процесите на роене. Това е един процес, който може да е неизбежен, но реално погледнато - води до риск нито една от тези партии да не бъде представена в парламента. Това няма да е нещо ново, случвало се е и преди в политическия живот на България. Убедена съм, че всеки един от тези политици е напълно наясно с риска, който носи това прегрупиране, обясни Коларова.
Тя е категорична, че добрият политик трябва да говори честно и открито.
Политиците повече не могат да се заблуждават, че с престрелка и обвинения, могат да спечелят. В момента сме в ситуация, в която всеки може да загуби, ако не оцени реалността, допълни политоложката.
Професор Коларова заяви своята убеденост, че оставката на кабинета Борисов е била неизбежна след президентските избори. Въпросът е как избирателите на ГЕРБ ще преживеят предсрочните изори, а също и каква перспектива ще виждат след тях, коментира Румяна Коларова.
Цялото интервю с професор Румяна Коларова можете да чуете в звуковия файл.Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..
Надзорният съвет на Здравната каса одобри проектобюджета, който е в размер на над 9 милиарда и 400 милиона лева.650 милиона лева са предвидени в бюджета на НЗОК за първична извънболнична медицинска помощ за тази година, а за болнична – 4 милиарда лева. Какво означава това за пациентите и има ли шанс те да получат по-добра извънболнична..
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..