На 3-ти март в следобедната програма ще се срещнем с хора и истории, които и познаваме, и не познаваме ...
В началото ще бъдем в храма „Света Богородица“ и ще се изкачим на Хълма на Освободителите с всички, за да проследим тържествата за Нациоалния празник в Пловдив.
Ще припомним позабравени факти, като този например, че и в Пловдив има църква с името на Александър Невски, покровител на Цар - освободител
Румяна Донева от Регионалния историческия музей ще припомни и, че тук, много преди Шипка, е построен първият паметник в чест на Освобождението.
Видимите и невидими следи на времето ще разкажем през „къщописите“ на професор Марияна Мелнишка, събрала историите на 300 следосвобожденски къщи в София, Пловдив, Варна, Габрово и Свищов. Фотографиите в книгата - албум „Къщите говорят“ са на математика професор Александър Геров, внук на Найден Геров.
Разходката ни из пловдивските улици и знакови сгради ще спре и на Главната улица, където пловдивският Моцарт днес свири химна. 27- годишният млад мъж ще ни разкаже за любовта си към музиката, уличното изкуство и рецептата да бъдеш успешен предприемач.
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..