България ще се противопостави на сценария "Европа на много скорости" и ще се обяви за запазване и задълбочаване на единството в Европейския съюз.
След като сме заявили, че не искаме ЕС да се фрагментира – следва да противодействаме по някакъв начин, това заяви Любов Панайотова в интервю за Радио Пловдив.
Според нея е въпрос на политическа воля и желание България да догони страните-основателки. Защото иначе ще бъде пагубно за страната ни. Ако се опитваме да имитираме само реформи, страната ни няма да напредне, коментира Панайотова.
Тя е категорична, че различните сценарии за бъдещето на Европа, са предизвикателство и шанс за управляващите България да предприемат реални реформи.
Въпросът за мястото на България в Европейския съюз е и с много лесен отговор,но същевременно е и много сложен, защото той трябва да се дискутира, да се видят „за” – „против”. Този интересен формат на четирима лидери под егидата на френския президент, който се събра в понеделник във Версай и каза, че трябва да имаме този многопластов, многоскоростен, многоетажен, различните анализатори го наричат по различен начин, но тази Европа ще бъде необходимост и ще бъде, както се изрази канцлерът Меркел, просто трябва да бъде направена.
Знаете ли, искам да цитирам един европейски депутат, френски, който беше дясната ръка на Валери Жискар д”Естен, това е Ален Ламасур, когато Валери Жискар д”Естен се опитваше с конвента да направи конституцията на Европа. Доста хора са забравили този период, но тогава немалко труд беше поставен. И той обяснява много хубаво, че ЕС не може да не премине към тази теза, защото ние имаме един външен кръг от страни – приятелски, по-малко приятелски, който е този кръг на съседите. След това имаме този кръг, който е в Европа, т. н. съквартиранти – всички живеем заедно вътре. Има и кръг на семейството - това е най-основният, главният кръг на солидарността, там където дали са десет, дали са петнадесет, може да са двайсет, но според определени критерии, което звучи много добре, а не спрямо еврозоната или Шенген, което пък звучи добре за България. Тоест - ако тази визия се развива, която витае от доста време, България трябва да направи всичко възможно да се присъедини към този фамилен кръг, не да седи при съквартирантите, заяви още Любов Панайотова.
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..
Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..
Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..
Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов , преподавател в Медицински..
На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..