Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Животът обича смелите

Премиерата на Пловдивския драматичен театър „Великденско вино” на Константин Илиев показа, че за таланта няма възраст.

 На сцената на Zoom зона зрителите гледаха новата  версия за храма, извън и вътре в нас.

Спектакълът е дипломна работа на актьора Никола Стоянов, който завършва магистратура за сценични изкуства при проф. Красимир Спасов. Решава да скочи в дълбокото и избира пиесата на Константин Илиев „Великденско вино”.

Директорът на пловдивската драма Кръстю Кръстев и драматургът Александър Секулов са категорично „ЗА” и пиесата е в афиша на театъра.

Така в цялата направа се включват актьорите Христо Пъдев  и Троян Гогов. Теодор Киряков казва, че сценографията му е страхотевична, лека и евтина, а музиката е на Стефан Вълдобрев.

Кръстю Кръстев е щастлив и вярва, че младите творци са смели и заслужават подкрепа.

За актьора Христо Пъдев ролята на поп Кръстьо е предизвикателство. В процеса на работата си отговаря на много въпроси. Убеден е, че животът обича смелите. Минава през кризи, много проблеми и страхове. Отговорността е голяма. Преди няколко години кариерата му тръгва от пловдивския театър, който сега му дава шанс на 32 години да изиграя тази роля.

Интервюто с актьора Христо Пъдев е в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Китайският "Театър на фенерите" гостува в Пловдив

Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..

публикувано на 11.01.25 в 08:14

Проф. Александър Шурбанов в "Срещи" тази събота

Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г.  Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век?  На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив,..

публикувано на 10.01.25 в 13:37

"Диви треви" на Станка Александрова в ДПХ

Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува.  Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви".  Композициите на творбите и цветовете им изследват..

обновено на 09.01.25 в 07:18

Спасяват Панагюрското съкровище от огнения ад в Лос Анджелис

Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата.  Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..

обновено на 08.01.25 в 17:27

"Писмо до баща ми" и до себе си с Вилиян Гешев

Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..

публикувано на 08.01.25 в 10:02