В "Срещите" да помислим заедно защо децата ни се бият, пребиват, избиват? Защо егото ни крещи за пълна реализация, защо времената ни нарекохме луди, а мъдростта - овехтял идеал?
Нали изследванията казват, че "деца, които във вътрешния си свят създават образи и картини никога не са насилници...А когато се сблъскат с насилие те са в състояние да измислят и предложат алтернативни разрешения".
С професорите Албена Димова, Валери Стефанов и колегата Петко Атанасов ще се опитаме да ви покажем изкуството като сталкер. Възможно ли е днес?
Очаквайте интересна дискусия.
На 18 април отбелязваме Международния ден за опазване на паметниците на културата . Денят се чества от 1984 година по решение на ЮНЕСКО. На този ден отдаваме дължимото на националното ни наследство, почитаме хората, отдадени на каузата за опазването му, което е изключително отговорна роля. 18 април е повод да се привлече общественото внимание във..
Влизаме в едно уютно ателие на творец, то е разположено на малка уличка в Капана, в него работи Йорданка Георгиева. Тя се завръща в България през 2022 година, след дълго време, в които живее и работи на остров, разположен някъде между Великобритания и Франция. Художничката рисува символа на християнството - рибата и вярва, че арттерапията помага..
Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..
Съвместна изложба на двадесет автори ще бъде представена в пловдивската галерия “Резонанс” днес от 18 часа. Шестнадесет от тях са завършили Националната художествена гимназия “Цанко Лавренов” в Пловдив през 1995 година, а четирима от участниците са техните преподаватели по специални предмети. Юбилейната изложба е посветена на 30..