Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" - тревожно, цветно и от първо лице

| обновено на 15.06.17 в 07:24

Шест месеца след Националния референдум подкрепата за  мажоритарния вот  спада,  а доверието в банковата система на страната расте.  Крехкото доверие към институциите и политическата система  подлежат на  корекция, в зависимост от  външни и вътрешни фактори, които всеки гражданин отчита индивидуално  като ниво на сигурност и перспектива за себе си. Какви знаци за обществените настроения свързани с начина на гласуване дава изследването на „Галъп интернешънъл“. По темата – политологът  Христина Тодорова часове преди  промените в Изборния кодекс да влязат за обсъждане в Парламента.

Бизнесът среща общините в Пловдив с представители на над 20 организации и институции. Защо организаторите на Националния форум „Силни региони за силна икономика“ – списание „Бизнес клуб“  с подкрепата на  Търговско-промишлена камара – Пловдив и Общината определиха  Пловдив като  „най-живия сред живите градове“ и още – за иновациите, инвестициите и човешките ресурси – събеседник главният редактор Велислав Русев.

За  срочни промени в Закона за МВР и 15 процентно увеличение на заплатите в сектор „Сигурност“ от 1 юли ще настояват полицейските синдикати на среща с ръководството на МВР. За очакваните резултати от  предстоящата „закъсняла среща“  и  действията, които ще предприеме най-голямата синдикална структура в МВР – Генади Тенев – заместник-председател  на УС на синдикалната федерация на служителите в МВР.  

Под надслов „Да живееш в интересни времена“ български преводачи и редактори ще разговарят за работата си по книгите от поредицата „Ветровете на промяната“  в  Балабановата къща в Стария град в рамките на фестивала „Пловдив чете“.  За творческите провокации,  лабиринтите на времето, публичния вкус и  непреходността на думите – Галя КръстеваИК „Гея-Либрис“.

С авторката на романа „Лилит“  Диана Петрова ще разговаряме за смелостта да пишеш книга със смел сюжет в опасно време, за еротиката като бягство от делника и надмогването на  предразсъдъци  и  обществени стереотипи преди представянето й в Културен център  „Тракарт“.

В минутите за култура след 9.00 – ще ви поканим на живописната изложба на доайена на Дружеството на пловдивските художници Иван Поповски – Джовани в Градската художествена галерия.

Започваме с точно в 6 сутринта.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с Елена Кристиано

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..

обновено на 04.04.25 в 17:08

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28

Проф. Милен Георгиев в "Добро утро, ден!"

Гостът ни тази седмица е Милен Георгиев, професор в Института по микробиология на БАН, където ръководи лабораторията по метаболомика. Неговата голяма професонална любов и гордост обаче е  Центърът за върхови постижения по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, в чието създаване активно участва и в който работят учени от пет континента...

обновено на 14.03.25 в 16:51