Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руският е езикът на оръжейния бизнес у нас

Тодор Воденов от синдикат „Отбрана“ към КТ „Подкрепа“ обясни протестите във военните заводи с изискванията за безопасност. 

Някои направиха инвестициите за безопасен труд, но други не. Той припомни взривовете в близкото минало, които никой не иска да се повтарят.

Според него, който твърди, че в момента тече преразпределение на пазара,  трябва да може да го докаже. Това е най- лесният подход да се тълкуват фактите. Трябва да се търсят плановете на собствениците за инвестиционна програма, за безопасни условия на труд и т.н. Спирането на заводите от „Емко“ са свързани със съхранението на изделията и изискванията трябва да бъдат изпълнени, подчерта синдикалистът.

Знаете ли колко празни офиси на посредници в този бизнес има, това са офиси, в които няма нищо, но имат огромно влияние в оръжейния бизнес, каза още той. 

"Кинтекс" си върши работата, има и други фирми, които добре си вършат работата като посредници, коментира Воденов и добави, че държавното дружество не трябва да остава само на пазара като търговец. По думите му, обаче, държавата трябва да има определяща роля в търговската политика.  

Всичко е интерес и на този интерес са подчинени сегашните действия. Става въпрос за интереси на лица от определени държави и особено една, която е на Североизток. На тях не им харесва сегашната политика и правят всичко възможно да я променят. Засега държавата успява. Притеснителното, че когато тези групи от хора се съберат си говорят само на руски език. Това е езикът на оръжейния бизнес в България, е позицията на лидера на синдикат "Отбрана"




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28
Кольо Парамов

Страната трябва да излезе от сегашния "режим на пауза"

Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите.  Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..

публикувано на 07.02.25 в 10:56