Целта ни е Община Карлово да не пропуска нито една възможност да кандидатства и да печели проекти, които са финансирани по програмите на ЕС или от държавния бюджет.
В интервю за Радио Пловдив той подчерта, че най-важното е, че всички проекти са насочени към решаване на определени проблеми в града и подобряване на възможностите за спорт, отдих и по-добра среда за младите семейства в Карлово.
Ние в момента работим по основен ремонт и обновяване на 5 улици в града – основни пътни артерии. До 10 дни започваме изграждането на нова пешеходна зона в Карлово – от централната градска част до подхода на парк „Централен Балкан”. Изграждаме пет спортни площадки - в пет училища в Карлово, два тенис корта, площадки за волейбол, баскетбол, хандбал. Правим и нова малка покрита спортна зала, която освен за училищен спорт ще се използва и за градски първенства, обновяваме плувния басейн в едно от училищата, разширяваме детска градина в най-голямото селище извън Карлово -Розино, имаме проекти за ремонт на Културния дом, Градския исторически музей, вилата на Евлоги и Христо Георгиеви, нов център за настаняване на деца без родители – това са част от проектите, по които ние вече работим. Ще ви кажа само, че имаме проекти по тази програма за още 10 милиона лева. С тях смятаме да кандидатстваме в средата на следващата година, обясни Емил Кабаиванов.
Националните програми
Община Карлово ще кандидатства за саниране на още 124 блока по Националната програма за енергийна ефективност. До този момент изцяло са обновени 25 блока.
Програмата за саниране е много добра за гражданите, защото реализираната икономия от отопление през зимата и охлаждане през летния сезон стига до 40 %. Има и някои проблеми, които са свързани с не добро качество на работа, защото 25 фирми работиха едновременно, но ние не приемаме нито един блок докато не бъдат отстранени всички забележки от живеещите в него. Така че и по санирането сме готови да продължим с пълна скорост, която да ни позволи да обновяваме града, подчерта Емил Кабаиванов.
Дългове за над 4 милиона лева
Финансовото състояние на община Карлово е стабилно, а дълговете са стопени наполовина.
В момента те са в размер на четири милиона и нещо, което не е малко, трябва да продължим да ги намаляваме. До края на този мандат трябва да влезем в рамките на 3 до 5 % от общия бюджет на общината, който е над 30 милиона. Ние и в момента не сме в списъка на общините, които подлежат на финансово подпомагане. Истината е, че за да бъдат общините в добро финансово състояние, трябва голяма част от данъците да остават при нас. За да можем ние бързо и качествено да решаваме проблемите на хората, а не да отиват в държавния бюджет и после да чакаме добрината на този или онзи министър, коментира Емил Кабаиванов.
Цялото интервю с Емил Кабаиванов можете да чуете в звуковия файл.„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..