Кой има интерес от скандала с бившия руски шпионин Сергей Скрипал и неговата дъщеря? Как се провят политически изводи и се предприемат политически действия при липсата на факти? Каква е връзката на шпионския скандал с нестабилността на Великобритания след Брекзит и предстоящите президентски избори в Русия? По тези теми в предаването „Ден след ден“ коментарът е на политолога Любомир Стефанов.
Той смята, за обяснимо и логично, че не всички факти по този случай ще бъдат огласени, защото все пак става дума за използване на химическо оръжие и ограничаването на информацията е нужно, за да не поощрява паниката.
Според Стефанов това, което сега прави британското правителство изглежда правилно, явно службите имат неопровержими данни поличени при разследването. Публична тайна е, че в тези вещества имат подписи на тези, които са ги произвели.
Ясно е, че веществата, са произведени в Русия, ако руснаците твърдят обратното - значи да признаят, че са изпуснали контрола. Путин, с оглед на огромния си управленски опит, не би допуснал такъв гаф преди изборите и предстоящото световно първенство по футбол.
Това е все едно да се гръмнеш сам в крака.
Тайните служби са в кръвта на Путин, той самият е служил в КГБ. Затова смятам, че това е престараване на по- ниско ниво. Някой на по- ниско ниво търси червени точки, премахвайки предател.
Що се отнася до действията на Великобритания - изглежда логично страната да има интерес от позицията на жертва и да се опита да възстанови изгубеното след Брекзит. От друга страна тя има горчивия опит от лъжливите причини, с които започна войната в Ирак.
Според политолога предстои съществено разместване на световните сили - Китай препотвърди държавното си ръководство и се кани за сериозно присъствие, след изборите и Путин ще е изправен пред предизвикателството да изясни своите отношения с редица държави - Турция, САЩ, Германия...
Лошото е, че сме във фаза в която комуникацията отсъства, тя е заместена фалшиви новини и взаимни обвинения и това не води до нищо добро ако не настъпи промяна.
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..
Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..
Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..
Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов , преподавател в Медицински..
На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..