Премиера на книгата "Дюна 45. Намибия" от Максим Минчев ще се състои в книжарница "Хермес" Централ в 18ч.
Книгата ще бъде представена от журналиста Георги Милков, който е редактор на книгата : „Дюна 45“ звучи достатъчно мистериозно, за да накара мнозина веднага да посегнат към тази книга. Става дума за реално място, макар и насред сюрреалистичния пейзаж на една от най-интригуващите страни в южното полукълбо. Намибия! Притегателно място за авантюристи и търсачи на приключения из необятната пустош. По германски подредена и по африкански неочаквана. Намибия вдъхновява и Максим Минчев – сладкодумния разказвач на истории, посетил 142 страни на 5 континента.
В поредица си от книги „Пътешествия с Максим“ Максим Минчев разказва за своите пътуванията в повече от 140 държави на петте континента. Луксозното издание на Хермес "Дюна 45. Намибия" е с много снимки, които разкриват красотата и екзотиката на африканската държава, за нейната култура и хора.
Максим Минчев, който е генерален директор на БТА, казва, че в тази книга ще прочетем за „непознатата Намибия“.
За разлика от повечето държави в Африка, след 1990г. Намибия след дълга борба за независимост е успяла да постигне добър обществен договор на управление и равновесие между черното мнозинство и бялото малцинство в страната. ТСлед дългогодишен колониализъм, апартейд и геноцид. "В Намибия са първите модели на концентрационните лагери".
Името на книгата е на една от дюните в страната в пустинята Намиб - в нея са най-високите дюни в света до 380 метра и са между най-големите атракции в страната.
На разстояние от 300 километра в Намибия може да се видят от едната страна лъвове, слонове и гепарди, а от другата - тюлени и пингвини.
В поредица си от книги „Пътешествия с Максим“ Максим Минчев разказва за своите пътуванията в повече от 140 държави на петте континента.
Интервюто с Максим Минчев е в звуковия файл.
Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..
Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г. Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век? На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив,..
Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува. Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви". Композициите на творбите и цветовете им изследват..
Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата. Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..
Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..